Skip to content

2020’nin En Çok İzlenen Filmleri, JustWatch Tarafından Açıklandı

2020’nin En Çok İzlenen Filmleri, liste halinde sizlerle buluşuyor. Türkiye 2020 yılında en çok hangi filmleri izledi? 2020’nin en popüler filmleri nelerdi? JustWatch’ın listesi şu şekilde:

2020’nin En Çok İzlenen Filmleri, JustWatch Tarafından Açıklandı

Merak ettiğiniz dizi veya filmi hangi platformda ve hangi fiyat paketleriyle bulabileceğinizi gösteren JustWatch geçtiğimiz günlerde; Türkiye’de 2020 yılında en çok izlenen filmleri açıkladı. Konusu ve yayınlanma tarihi itibariyle birbirinden farklı yapımlar listede yer alırken, izleyenlere zorlu seçimi yapmak düştü. İşte 2020’nin En Çok İzlenen Filmleri Listesi…

2020’nin En Çok İzlenen Filmleri

10. Yıldızlararası (Interstellar)

IMDb: 8,6

Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği 2014 yapımı Yıldızlararası, dünya sinemasının en iyi filmlerinden biri olarak gösteriliyor. Matthew McConaughey’in başrolünde olduğu yapım, insanlığı etkileyecek bir probleme çözüm arıyor.

9. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)

IMDb: 8,8

Listenin dokuzuncu sırasında bir efsane yer alıyor. J.R.R. Tolkien’in romanından Peter Jackson tarafından beyaz perdeye uyarlanan film, kuşakları birbirine bağlayan baş yapıt olarak göze çarpıyor. Böylelikle 2020’nin en çok izlenen filmleri köşesinde yer almasının nedenini açıklamış oluyor.

8. Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and the Sorcerer’s Stone)

IMDb: 7,6

Çoğu kişinin defalarca izlediği filmler arasında bulunan Harry Potter, listenin sekizinci basamağında yer alıyor. J.K. Rowling’in romanından Chris Columbus tarafından uyarlanan Harry Potter serisi; küçüklü yaşlardan olgunluk, yaşlılık zamanlarına kadar izlenebilecek içerikleri arasında kendisine yer ediniyor.

7. Küçük Kadınlar (Little Women)

IMDb: 7,8

Kendisini daha çok sahnenin önünden hatırladığımız Greta Gerwig, Küçük Kadınlar ile perde arkasına geçiyor. Ve hikayesini başta Emma Watson olmak üzere Saoirse Ronan ve Florence Pugh gibi isimler süsleyerek son yılların en çok beğenilen dram içeriklerinden birisine imza atıyor.

6. Asfaltın Kralları (Ford v Ferrari)

IMDb: 8,1

Başrollerini Christian Bale ve Matt Damon’ın paylaştığı 2019 yapımı Asfaltın Kralları, listenin 6.sırasında yer alıyor. Yönetmenliğini James Mangold’un senaristliğini ise Jez Butterworth ve Jason Keller’ın yaptığı film, izleyenleri 1966 yılındaki “24 Hours of Le Mans” yarışına götürüyor.

5. Tavşan Jojo (Jojo Rabbit)

IMDb: 7,9

2019 yılının çok konuşulan bir diğer filmi olan Tavşan Jojo, komedi temasıyla ön plana çıkıyor. Oyuncu kadrosunda Roman Griffin Davis, Scarlett Johansson ve Thomasin McKenzie barındıran film, Hitler kampında bulunan bir çocuğun annesinin evinde Yahudi bir kızı bulmasını konu ediyor.

4. Salgın (Contagion)

IMDb: 6,7

Salgın filminin bu listede olması pek de şaşırtıcı gelmiyor. Kâbus gibi geçen 2020 yılının ardından izleyenler, 2011 yapımı Contagion filmi ile çıkış arıyor.

3. Bir Zamanlar… Hollywood’da (Once Upon a Time… in Hollywood)

IMDb: 7,6

Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun 2019 yapımı filmi Bir Zamanlar… Hollywood’da, listenin 3.sırasında yer alıyor. Pek çok yorumcu tarafından geçer not alan yapımın oyuncu kadrosunda; Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie ve Emile Hirsch gibi başarılı isimler yer alıyor.

2. Parazit (Parasite)

IMDb: 8,6

Sinema tarihine damga vuran içeriklerinden biri olan Parazit, 2020’nin en çok izlenen filmleri listesinde ikinci sırada bulunuyor. Yakın tarihin en iyi filmlerinden biri olan film; fakir fakat hırslı bir aileyi konu ediyor.

1. Joker

IMDb: 8,4

Listenin ilk sırasında karşımıza başrolünde Joaquin Phoenix’in olduğu Joker çıkıyor. Yönetmenliğini Todd Phillips’in yaptığı film, izlemeyi hak eden diğer içerikler arasına ismini yazdırmayı başarıyor.

“Bu listede nasıl olmaz” şeklindeki haklı yakınmalar elbet olacaktır. Ancak bu listede yer alan çoğu filmin hak ettiği değeri gördüğünü de eklemek gerek. Bu sebeple birkaç istisna dışında başarılı bir liste olduğunu söyleyebiliriz. Henüz şans vermediğiniz filmler varsa, vakit geçirmeden izlemenizi tavsiye ederim. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer film önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

2020’nin En Çok İzlenen Filmleri, JustWatch Tarafından Açıklandı yazı sonu. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: