Skip to content

365 Gün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

365 Gün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; 365 Gün film konusu, Netflix yorumu, 365 dni incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

365 Gün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Son zamanlarda izlemiş olduğum filmler arasından en kötülerini seçecek olsam, 365 Days’in o listeye dahi giremeyeceğini belirtmek istiyorum. Hiç beğenmediğim filmleri genellikle biraz yumuşatarak yazıya aktarmaya çalışsam da az önce izlemiş olduğum 365’ Gün’ün hangi kısmından ele alıp pozitif duygular belirtsem diye kara kara düşünüyorum. Ve sanırım ilk defa bunu başaramayacağım.

Öncelikle filme vakit ayırıp sonucunda olumlu geriş dönüş alan izleyenlere saygı duyduğumu belirtmeliyim. Çünkü Fifty Shades of Grey’in Polonya versiyonu olarak nitelendirebileceğim 2020 yapımı film, olumsuz yorumlar kadar olumlu yorumlara da sahne oldu. Bu sebeple cinsel ögelere çok takılmayan ve sadece hikâyeye odaklanan kişileri de unutmamak gerekiyor. Ancak benim, sadece cinsel sahneler ve saçma egolar üzerine kurulan bir senaryonun olumlu tarafından bakmam pek mümkün gözükmüyor. 365 Days konusu şöyle:

Sahneler, Sicilyalı mafya ailesinin toplantısı ile açılır. Görüldüğü üzere bir ticaret söz konusudur ve aile bireyleri karşı tarafın teklifinden hoşnut olmaz. İlerleyen dakikalarda ailenin en büyüğü ölür. Ve oğlu Massimo Torricelli ailenin yeni babası konumunu alır. Oldukça pozitif duygularla başlayan senaryo, değişik kişilerin katılımı ile 360 derece yön değiştirir.

365 Gün Film Konusu ve Yorumu

Ölüm anından sonra gözler Verşova’da yaşayan genç kadın Laura’ya yönelir. Genç kadın işinde başarılı bir performans sergilerken aşk hayatından memnun değildir. Sevgilisi Martin, onu önemsememektedir.

Tesadüftür ki, bu noktada devreye İtalyan mafya babası Massimo girer. Genç kıza aşık olan Massimo, Luara’ya bir teklifte bulunur. Luara’nun kendisinden hazzetmediğini görünce, ondan 365 gün ister. Ve bu süre zarfından genç kıza kendisine aşık etmeye çalışır. Zengin, kaba saba, aşağılayıcı ve en iyisi benim tavırlarıyla ön plana çıkan Massimo, kalan 100 küsür dakikada bu sıfatların karşılığını verir. Ve her bir sahne cinsel ögeleriyle ön plana çıkmaya başlar.

Dizi ve filmlerde sıkça kullanılan cinsel ögelerin çoğunlukla işe yaradığını düşünmekle birlikte 365 Gün gibi yapımlarda birinci plan olması hiçbir anlam ifade etmemektedir. İzleyen üzerinde ilgi çekiciliği arttırmak üzerine başvurulan buna benzer fikirler, abartıya kaçtığında hoş gözükmez. Ve senaryonun geri kalan kısmının önemi kalmamaktadır.

IMDb: 3,2

365 Gün (365 dni) Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Anna Maria Sieklucka – Laura
  • Michele Morrone – Massimo
  • Bronislaw Wroclawski – Mario
  • Otar Saralidze – Domenico
  • Mateusz Lasowski – Martin
  • Grazyna Szapolowska – Klara

365 Gün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içeriklerden anında haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: