Skip to content

41 Kişilik Dans Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

41 Kişilik Dans Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; 41 Kişilik Dans film konusu, Netflix yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

41 Kişilik Dans Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yönetmenliğini David Pablos’un yaptığı senaryosunu ise Monika Revilla’nın kaleme aldığı El baile de los 41, Mexico City’deki bir evde düzenlenen partide açığa çıkan “41 kişilik eşcinsel skandalına” ayak basmaktadır. İçlerinde siyaset ve sanat dünyasından tanıdık kişilerin yer aldığı bu parti, dönemin yargı ve adalet sistemlerini ayağa kaldırmış ve beraberinde de birtakım yıkımlara sahne olmuştur. Pablos çok eski yıllara dayanan bu hikâyeyi gün yüzüne çıkararak; eşcinsellik ve bunun akabinde gelişen devlet politikalarına göz atmamıza imkân tanımıştır.

Yıllar 1901’i gösterdiğinde Ignacio de la Torre isimli beyefendi, dönemin devlet başbakanı olan Porfirio Díaz kızı Amada ile dünya evine girdi. Ignacio, siyasetçi kimliği ile ön plana çıkarken hırsını ve rekabetçi ruhunu vali olabilmek için harcadı. Bu sebeple kendisini ileriye taşıyabilecek bir adım atarak önemli bir konuma sahip birinin kızıyla evlendi.

41 Kişilik Dans Film Yorumu

Evliliğinden kısa bire süre sonra karısının yanına geç gelmeye başladı. Yorgunum dedi. Ve böylece evliliklerinin ileriye taşıyabilecek aktivitelerden kaçındı. Karşısındaki kişiye saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşmakta kararlı olsa da gönlü Amada için atmıyordu. Böylece sahneler, içlerinde yüksek sosyete mensuplarının da olduğu eşcinsel kulübüne çevrildi. Çünkü Ignacio’nun nefes almasına yardımcı olan ve gününü iyi sonlandırmasına sebep olan Evaristo Rivas da kulübün üyesi haline gelmişti. Evaristo’nun da katılmasıyla kulüpteki kişi sayısı 42’yi gösterdi. Ancak başbakanın sağ kolu olan bir beyefendinin (subay) baskını ile hayatları tamamıyla değişme durumunda kaldı.

Subayın başbakana verdiği listede haliyle Ignacio da vardı. Ancak başbakan kızını düşünerek “ben listede 41 kişi görüyorum” dedi. Böylece Ignacio birtakım yaptırımlardan uzak kalırken aralarında pek çok önemli kişinin yer aldığı listeye yıkım uygulanmak durumunda kalındı.

“Buradaki insanlar (yakalanan kişiler), toplumu çürüten ve akabinde de temizlenmesi gerek kişiler. Bu hastalıklı adamlara verilecek bir ders ile ahlak kurallarına riayet etmeyen insanların sonları benzer olacak. Hiç kimse merak etmesin, toplumun iyiliği için; bu insanlara derslerini bildireceğiz.”

Meksika medyası tarafından hem yerilip hem de göklere çıkarılan Dance Of The 41 filmi, son dönemlerde ismini sıkça duyduğumuz LGBT temasının bir diğer örneği olarak karşımıza çıktı. Dönemin simgesel kriterlerini, görüşleri, koltuk sevdalılarını ve buna benzer pek çok unsuru bir araya getirdi. Bir yandan aşkı bir yandan da politik sevdasını düşünen Ignacio’nun hazin sonuna odaklanırken arkasında bıraktığı Amada’nın zihinsel ve duygusal çöküşüne ayna tuttu. Mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 6,5/10

Netflix’e düşen yeni bir film: Oksijen

IMDb: 7,4

Dance Of The 41 Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Alfonso Herrera – Ignacio de la Torre
  • Emiliano Zurita – Evaristo Rivas
  • Mabel Cadena – Amada Díaz
  • Fernando Becerril – Porfirio Díaz
  • Rodrigo Virago – Felix Díaz
  • Álvaro Guerrero – Felipe
  • Roberto Duarte – Gabriel
  • Carolina Politi – Elena

41 Kişilik Dans Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d