Skip to content

’76 Film Konusu ve Yorumu – Netflix

’76 Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. ’76 film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

76 Film Konusu ve Yorumu – Netflix
  • Afrika tarihinin çalkantılı siyasi gelişmelerini arkasına alarak mücadele eden ’76, dram ve kaosun hüküm sürdüğü bir hayata, aileye el atmaktadır.
  • Toronto Uluslararası Film Festivali’ndeki prömiyerinin ardından düşük bütçeli yapımlar arasında listenin başını çekmesinin yanı sıra çağ dışı olarak nitelendirilen siyasal, kültürel ve diğer pek çok ögeyi hikayesi altında toplamaktadır.

Yönetmenliğini Izu Ojukwu’nun üstlendiği yapımda her ne kadar gerçek olaylar ana tema haline gelse de birkaç başarılı dokunuşu ile sıra dışı bir görsele imza atmaktadır. 1976’da bir grup subayın, askeri liderlerine karşı başlattığı darbe girişiminden sekanslar sunan içerikte, görülmeye değer pek çok detay bulunmaktadır. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

’76 Film Yorumu

Netflix film konusu için şunlara benzer ifadeler kullanmaktadır… 70’li yılların çalkantılı döneminde siyasi ilişkiler ne kadar kötü, ne kadar çarpıcı ise evlilik ve diğer kültürel aktiviteler de oldukça kısıtlı ilerlemektedir. Bu sebeple Suzy ve eski istihbarat subayı Dewa’nın nikahsız birlikteliği ile kanıtlanmış olmaktadır. Taraflar arası diyaloglar gereği uzlaşma ve görüşmeme durumu söz konusu olduğu gibi gizli saklı işler, yalanlar da yok değildir. ‘76’nın öne sürdüğü ilk detay evlilik, aşk ikilime ile karşılık bulurken halihazırda Suzy’nin hamile olduğu ve çiftin epey mutlu olduğu görülmektedir.

Üst düzey bir subay ve alkol ile yatıp kalkan bir kadının komşuluğuna yapan Suzy ve Dewa’nın nispeten pozitif gözüken hayatı, darbe ve siyasi ilişkiler gereği çıkmaza girmektedir. Gelişmelerin bizlere aktarılışı ise Dewa’nın yakın arkadaşı Gomos vesilesiyle sağlanmaktadır.

Netflix’ten bir diğer başarılı proje: Çok Gizli UFO Projeleri

Gomos kendisinin darbe planının içinde olduğunu ve Dewa’ya da ihtiyaç duyduklarını belirttiğinde, hikâyenin son kısmı başlamış olacaktır. Dewa yoğun baskıcı isteklere direnmeye gayret etse de Suzy ve bebeklerini düşündüğünde işin boyutu değişir. Ancak yine de tarafsız olduğunu savunmaktan geri kalmaz. Fakat Dewa’nın geçmişi, daha önce bulunduğu görevler; kendisini yeni darbenin içine, kaçınılmaz sona sürükleyecektir. Kaçırmayın…

IMDb: 7,1 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Filmde Görev Alan Diğer Oyuncular:

  • Ramsey Nouah – Captain Dewa
  • Rita Dominic – Suzy
  • Chidi Mokeme – Gomos
  • Ibinabo Fiberesima – Angelina
  • Nenye Eke – Clara
  • Bolaji Ogunmola – Dorcas
  • Memory Savanhu – Eunice
  • Nelly Ekwereogo – Ikenna

’76 Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: