Skip to content

A Fall from Grace Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

A Fall from Grace Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; A Fall from Grace film konusu, Netflix yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

A Fall from Grace Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Siyahilere karşı yapılan haksız suçlamalara maalesef ki ilk defa şahit olmuyoruz. Bugüne kadar sayısız örneğine rastladığımız bu tema, yine yıllar boyunca rastlayacağımız belli başlı içeriklerin başında geliyor. Bu temanın kötü ve artık yıldırdığını söylememekle birlikte kaliteli olanların her zaman arkasında olduğumu belirtmek istiyorum. (yakınlarda sitede paylaştım: Marshall, Crown Heights…)

Ancak A Fall from Grace başı ve sonuyla son zamanlarda izlediğim en kötü yapımlar arasında yer alıyor. Oyunculuklar, konudaki tutarsızlıklar ve izleyeni konuya dahil edemeyen film akışı bunun başlıca sebepleri. Özellikle de sürpriz sonlu olarak ifade edilen final sekansı beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı. İzninizle film konusunu açıklayayım:

Mutlaka Göz Atın: Çete

Yapımcı-yönetmen Tyler Perry’in 5 gün içinde çektiği iddia edilen Netflix filmi A Fall from Grace, kocasını öldürme suçuyla tutuklanan bir kadının hikayesine odaklanır. Evlenip boşandıktan sonra yeni bir hayat kuran Grace’in yeni ilişkisi pek iyi gitmez. Aktarılana göre yeni kocası Grace’in akıl sağlığıyla oynamaktadır. Ve bu sebeple hırçınlaşmaktadır. Günler sonra kocası ölü bulunur. Grace suçu üstlenerek kocasını öldürdüğünü belirtir.

A Fall from Grace Film Yorumu

Daha sonra Jasmine isimli bir kamu avukatı ile tanışırız. Polis kocası ile kısa konuşmalarının ardından Grace davasına kendisinin atandığını öğrenir. Patronuna göre bu dava basit ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşacaktır. Grace her ne kadar suçlunun kendisi olduğunu belirtse de Jasmine buna inanmamaya başlar. Ve bu dakikaların ardından ilginç gelişmeler yaşanır.

IMDb: 5,9

Mükemmele yakın film senaryosu, aradaki birkaç sahneyle erir gider. Özellikle son kısımlarda başlayan uyumsuzluklar filmin sonuna kadar devam eder. Ve böylelikle ortaya vasatı bile aşamayan içerik çıkmış olur. Oyunculuklar kötü, yapılmak istenilen sürprizler kötü… Bence izlemeyin. Fakat son karar size kalmış. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

A Fall from Grace Oyuncu Kadrosu

  • Crystal Fox – Grace
  • Bresha Webb – Jasmine
  • Phylicia Rashad – Sarah
  • Mehcad Brooks – Shannon
  • Cicely Tyson – Alice
  • Tyler Perry – Rory
  • Matthew Law – Jordan Bryant
  • Walter Fauntleroy – Malcolm
  • Michael Rose – Mr. Clyde

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

A Fall from Grace Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: