Skip to content

A Superior Day (2022) Dizi Konusu ve Yorumu

A Superior Day (2022) Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. A Superior Day dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

A Superior Day (2022) Dizi Konusu ve Yorumu
  • A Superior Day dizi incelemesi ilk bölümü kapsıyor. Ve dizi şöyle özetleniyor: Bir baba, kızını kaçıran seri katilden bir emir alır. Görevi ise diğer seri katili (3.kişi) öldürmektir.

Aynı adı taşıyan bir webtoon’dan uyarlanan A Superior Day, açılışını, Jin Goo’nun hayat verdiği Ho Chul karakteriyle gerçekleştirmektedir. Genç adamın itfaiyeci (ilkyardım) olduğu görülürken bir apartmana giriş yapmaktadır. Gerçekleştirdiği küçük bir operasyonla hastasını tedavi ettikten sonra A Superior Day’in ilk kıvrımlı anı ortaya çıkmaktadır. Çünkü bir seri katil, bir genç kızı, yan dairede vahşice öldürmektedir. Ho Chul cinayet anına şahit olduğu sırada katil arkasında iz bırakmamak için Ho Chul’a bıçak darbeleri indirip öldürmeyi planlamaktadır. Ki öyle de olur. Ancak Ho Chul hayatta kalmayı başarır.

Günler sonra ayağa kalkan genç adam eski eşi Jung Hye ve kızı Soo Ah ile günlerini geçirmektedir. İyileşme süreci devam ettiği için çeşitli yardımlar alan genç baba, çevresi tarafından sürekli “dikkat etmesi” konusunda uyarılar almaktadır. Halihazırda bir cinayete tanıklık etmesi bir kenara katilin, arkada bir tanık bırakması, çok daha ciddi bir problem izlenimi vermektedir. “İşini tamamlamak için mutlaka geri dönmeli” şeklinde bir beyanatta bulunan dedektif eşi, gelecekte olacakları tahmin ettiğini simgelemektedir.

A Superior Day Yorumu

Açılış sahnesindeki cinayetten sonra 2 cinayet daha işleyen “zengin kız katili” son vukuatını Ho Chul’un yanı başındaki dairede yaptığında, A Superior Day tam anlamıyla ivmesine kavuşmaktadır. Katilin, yalnız yaşayan zengin kızları ağına çeken Kwon Shi Woo (Lee Won Keun) isimli bir şahıs olmasına ilaveten katilin Ho Chul ile komşu olması da işin ilgi çekici noktasını ortaya çıkarmaktadır. Ancak bu bilgiyi Ho Chul henüz bilmemektedir. Ve kızı kaçırılana kadar olaylardan bihaber olacaktır. Bae Tae Jin (Ha Do Gwon), Ho Chul’un kızını kaçıracak. Ve ona bir görevi gerçekleştirmesi için 24 saat verecektir. “Zengin kız katili” Shi Woo’yu 24 saat içinde öldüremezse kızını öldürecektir.

Diğer yeni k-dramalara buradan erişebilirsiniz.

A Superior Day, 3 yırtıcı erkek karakteri ile mükemmel bir başlangıç sunmaktadır. Sıradan bir baba, zengin kızları avlayan bir katil ve en az zengin kız avcısı kadar tehlikeli, kurnaz, plancı bir tetikçi eşliğinde yoluna devam ederken sıra dışı bir suç gizemi oluşturmaktadır. Ve ne yazık ki, 3 kişiden en masum olanı baba karakteridir. Kızını kurtarabilmek için bir seri katili öldürmeli. Üstelik bunu bir diğer seri katil için yapmalıdır.

Sonuç olarak… 7,5/10. Diğer bölümler kesinlikle takip edilmeli.

MyDramaList: 9,2 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Jin Goo – Ho Chul
  • Lee Won Keun – Kwon Shi Woo
  • Ha Do Gwon – Bae Tae Jin
  • Im Hwa Young – Choi Jung Hye
  • Jo Yoo Ha – Lee Soo Ah
  • Kim Do Hyun – Kim Dong Joo
  • Gyul Hwi – Park Jeong Min

A Superior Day (2022) Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Diziler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: