Skip to content

A Teacher Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

A Teacher Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; A Teacher dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

A Teacher Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Öğretmen-öğrenci arasında yaşanan çarpık romantik dram ilişkisinin merkezinde olduğu yeni Hulu dizisi A Teacher incelemesi ile karşınızdayım. 10 Kasım’da gerçekleştirilen prömiyerin ardından Türkiye’de izlenime sunulan yeni dizi son günlerin gündem konusu olmayı başardı. Hannah Fidell tarafından yazılıp yönetilen dizi, aynı yönetmenin 2013 yapımı filminden esinlenildi.

Hayatı boyunca yaşadığı eyalet dışına hiç çıkmayan 30 yaşındaki Claire, diğer her karı-koca gibi çocuk sahibi olmanın tutkusuyla yaşayan bir İngilizce öğretmenidir. Claire’nin eşi Matt ise hayatının koşuşturması içinde oradan oraya seyahat eden ve karısını yalnızlık sendromuna iten bir koca profili çizmektedir.

Dizinin açılış bölümüyle birlikte, Claire öğretmen hayatının yeni yılında farklı bir lisede işe başlıyor. Okula uyum sağlamakta sorun yaşamayan Claire, arkadaş edinmenin yanı sıra öğrencileriyle de güçlü bir bağ kurmayı başarır. Bu öğrencilerin başında; sporla uğraşan, yarı zamanlı bir işte ailesinin geçimine ortak olmaya çalışan ve doktor olabilmek adına azimle çabalayan Eric yer almaktadır. Koçluk sistemi altında epey bir süre vakit geçirmeye başlayan ikiliyi, tehlikeli dakikalar beklemektedir.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

A Teacher Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Anlatılan hikâyenin başarısını yukarı taşıyan sebeplerin en başında oyuncu performansları yer alıyor. Claire ve Eric karakteriyle karşımıza çıkan ikili Kate Mara ve Nick Robinson -yaş farkları her ne kadar az gibi gözükse de- anlatılmak istenen ana konuyu oyunculuklarıyla yansıtmayı başarıyor. Dizide yer alan diğer oyunculardan bazıları şu şekilde:

  • Dylan Schmid – Josh
  • Ashley Zukerman – Matt
  • Shane Harper – Logan
  • Marielle Scott – Kathryn

Yansıtılan veya yansıtılmaya çalışılan konunun bir aşk hikayesi olmadığını hatırlatmakta fayda var. Her iki taraf açısında ayrı ayrı incelenen konu, birçok önemli değeri de gözler önüne seriyor. Hemen hemen her yerde konusu bakımından tartışılan dizi izlenilmeyi hak ediyor fakat her sahnesiyle veya her alt metniyle yırtıcı olma özelliği taşımıyor. Türünün ya da son zamanların en iyi dizisi kavramının yanından geçemez ama yine de göz atmalısınız. Sanırım son zamanlarda ismini en çok duyduğum A Teacher dizi incelemesinin sonuna geldik. Sonraki içeriklerde görüşmek üzere…

A Teacher dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son günlerin bir diğer popüler dizisi Big Sky’a buradan göz atabilirsiniz.

A Teacher Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: