Skip to content

Acapulco Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Acapulco Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Acapulco dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Acapulco Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Squid Game, Aşk 101, Maid gibi günümüzde epey ses getiren ve trendlerden inmeyen dizilerin ardından, yeni projelerin kalıcılık sağlaması pek de kolay gözükmüyor. Hele ki Netflix gibi güçlü video platformunu düşünecek olursak, yayınlanma tarihi bugünler olan dizilerin oldukça büyük şansa ya da daha doğru tabirle kaliteli bir akış ve senaryoya ihtiyaç duyuyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple TV+ aracılığıyla hizmete başlayan Acapulco da benzer sorunlar yaşayacağının sinyallerini verirken yine de kurgusu ve eğlencesi temposuyla liste başlarında tutunmayı başaracağını belirtmiş oluyor. Yönetmenliğini Jay Karas, Tristram Shapeero, Roberto Sneider gibi isimlerin üstlendiği dizi ile ilgili diğer detaylar şöyle:

Acapulco nefes kesen görüntüleri, renkli ağaçları, kusursuz tatil beldeleri konseptiyle çekici bir Meksika portresiyle başlamaktadır. Ve karşımıza da ilk olarak lüks yaşamı ile göz kamaştıran milyarder Maximo’yu çıkartmaktadır. Okyanusa sıfır evi, parmağını şıklattığında yanına gelen yaveri gibi gibi gösterişi bol sahnenin ardından küçük yeğeni Hugo ile tanışırız. Görünüşe göre genç çocuğun doğum günüdür. Ve yine söylenenlere göre dayısı, her yıl ona şaşalı hediyeler almakta ve yine bu yıl da yeni hediyeler için sabırsızlıkla beklemektedir.

Acapulco Dizi Konusu

Ancak Maximo bu sene pahalı hediyeler almak yerine yeğenine, bugünlere gelene kadar çekmiş olduğu zorlukları anlatacağı bir konuşma yapmayı tercih edecektir. Ve dizinin kalan bölümleri çoğunlukla flashbackler yardımıyla devam eder. Bugünün Maximo’su bizi 1980’li yıllardaki çocukluk anılarına sürüklerken bize de eğlenceli hikâyeye ortak olmak düşer.

Küçüklü yaşlarından itibaren annesi ve kız kardeşiyle hayatını sürdürdüğünü belirten Maximo, bir yandan okumayı bir yandan para kazanmaya çalıştığını söyler. Bölgenin turistik açıdan sınırsız olması nedeniyle imkanlar geniş gibi gözükse de hayatını ufak çaplı işlerle sürdürmektedir. Ancak Maximo’nun, annesinin “günahlarla dolu” olarak lanse ettiği Las Colinas isimli tatil beldesinde çalışmak ve ardından da işletmenin sahibi olmak gibi iddialı bir amacı bulunmaktadır.

Apple TV+’ın bir diğer başarılı ürünü: Ted Lasso

Yıllarca bu hayali gerçekleştirmek için can atsa da bugünlerde otobüs şoförlüğüne başlayacaktır. Ancak mahalledeki yakın arkadaşının “Las Colinas’ta pozisyon açılmış” başlıklı çağırısıyla havalara uçacak. Ve bir şekilde hayalini kurduğu beldede işe başlayacaktır. Annesinin göz ameliyatına destek olacak, hayatının aşkıyla tanışacaktır… Henüz iki bölümü yayınlanan Acapulco, dinamik dizi dünyasına ait imgelerle doludur. Eğlenceli kurgusu, cana yakın Maximo karakteriyle bir nevi reşit olma hikayesi vaat etmektedir. İlk 2 bölümün sonunda tatil beldesinde önemli bir pozisyona ulaşan Maximo, sanırım gelecek bölümlerde aşk hikayesine ve meslekteki yükselişine ortak olmamıza ön ayak olacaktır. Mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 6,5.

IMDb: 6,4 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Enrique Arrizon – Küçük Maximo
  • Eugenio Derbez – Maximo (günümüz)
  • Raphael Alejandro – Hugo
  • Fernando Carsa – Memo
  • Damián Alcázar – Don Pablo
  • Camila Perez – Julia
  • Chord Overstreet – Chad
  • Jessica Collins – Diane

Acapulco Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Filmler

Tags

,

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: