Skip to content

Acayip İlişkiler Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Acayip İlişkiler Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Acayip İlişkiler film konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Acayip İlişkiler Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in yeni filmi Ajeeb Daastaans, günümüzün temel insani sorunlarını ele almakta muhteşem bir iş çıkarır. İhanet, aşk, aile bağları ve gelenek-göreneklerden faydalanarak dört farklı hikâyeyi izleyenle buluşturur. Geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğum Adu isimli yapıma benzemesinin yanı sıra sakin ve isabetli duruşuyla iddialı antoloji filmleri arasına ismini yazdırır.

İlk hikâye, görücü usulü ile evlendirilmek zorunda kalan bir karı kocayı konu eder. Siyasi geçim ile maddi çıkarları bir evlilikle birleştiren aile büyükleri, Babloo ve Lipakshi’yi evlendirmeye mecbur bırakır. Lipakshi, evlilikleri zoraki yapılsa da Babloo’ya karşı pozitif duygular beslemeye çalışır. Ancak Babloo’nun tavrı nettir.

Aralarında hiçbir bağ oluşmayacağı gibi aynı evin içinde yaşayan iki yabancı gibidirler. Tarihler 3 yıl sonrayı gösterdiğinde eve yeni bir yardımcı taşınır. Bu isim Babloo ve Lipakshi arasındaki bağları yerinden oynatacaktır. İlk hikâye filmin en az dikkat çeken içeriği olarak karşımıza çıkar.

Acayip İlişkiler Film Konusu Yorumu

Diğer hikâye; cinsiyetçi ve eşitlik kavramını ele alan bir görsel sunar. Çeşitli evlerde hizmetçi olarak çalışan Meenal’ın ön planda olduğu görülürken kardeşi Binny için verdiği mücadele görmeye değerdir.

Geeli Pucchi adlı üçüncü hikâye; Bharti ve Sharma isimli iki kadına ön plana taşır. Karanlık dünyayı aydınlatmaya çalışan ikili pek çok problemle karşılaşır. Ancak dünya yeteri kadar karanlık ve acımasızdır. Son kesit ise keskin ve düşündürücü gelişmelerle dolup taşarken ilginç dakikalar imza atar.

Yönetmenliğini Neeraj Ghaywan, Shashank Khaitan; senaristliğini ise Uzma Khan, Sumit Saxena gibi isimlerin yaptığı Acayip İlişkiler günümüz dünyasına ayna tutmakta başarılı bir çizgi yakalar. Sevgiyi, aşkı, bağlılığın güzel yönlerini gözler önüne sererken acımasızlığın, karanlığın, ihanetin negatifliğinden faydalanmaktadır.

Ortalama 40-45 dakikalık uzunluklarıyla izleyeni hiç sıkmaz. Geçişler, sakin ve tutarlıdır. Böylece farklı dünyaların farklı insanları ile tanışırız. Kesinlikle şans vermeli ve insanların muzdarip hayatlarına ortak olmalısınız.

Acayip İlişkiler (Ajeeb Daastaans) Film Oyuncuları

Md Tanbir Ahmed, Jaideep Ahlawat, Abhishek Banerjee, Nushrat Bharucha, Aditi Rao Hydari, Manav Kaul, Armaan Ralhan, Tota Roy Chowdhury, Shefali Shah, Fatima Sana Shaikh, Konkona Sen Sharma, Inayat Verma

IMDb: 6,9

Acayip İlişkiler Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer yeni içeriklerin için takipte kalmayı unutmayın! Öyleyse sizlere iyi seyirler…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: