Skip to content

Addams Ailesi Film Konusu ve Yorumu

Addams Ailesi Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Addams Ailesi film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, The Addams Family yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Addams Ailesi Film Konusu ve Yorumu

Charles Addams 1938 yılında yaratmış olduğu “Addams Ailesi” fikrinin bu kadar popüler olacağını bilmiyordu. Bugünün gelişmişliğinden modernliğinden uzak birtakım çizimler vasıtasıyla ismini altın harflerle yazdırırken aslında yıllar içerisinde çeşitli bireyler tarafından beyaz perdeye uyarlanacak hikâyenin de temellerini atıyordu. 1990’ların başında cereyan eden aynı isimli filme ilaveten 2019 yılının en çok beğenilen animasyonlarından birine ilham olan başarılı isim; karanlıktan, kötülükten, kaostan beslenen bir ailenin gün yüzü, iyilik, yardımseverlik gibi aslında günümüz dünyasında az görülen kriterle sınanmasına ön ayak oldu. Diğer detaylar şöyle:

Gerek animasyonun orijinalinden gerekse 1990’ların başında beyaz perdeye aktarılan projeden hatırlanacağı üzere… Sahneler Gomez ve Morticia isimli evli çift ile başlamaktadır. Bu ikiliyi diğerlerinden ayıran en temel ögeler ise halihazırda belirtmiş olduğum karanlık faktörüyle belirmektedir. Eski mahallelerinden dirgen ve ateş ile kovalanan bir çiftten ne yapması bekleniyorsa… Gomez ve Morticia, kötülük anlamında varlığını hissettirmektedir.

Bugünlerde evliliklerini kutlayan çift, yeni bir düzen konseptiyle yola koyulurken karşılarına çıkan eski akıl hastanesine yerleşmeye karar verir. Evin içindeki kötü varlık “bu evi rahat bırakın” demesine karşılık evli çift, bu gelişmeye mest olmaktadır. Evin temiz olduğunu görünce eve toz bulutu saçan, bahçede mezarlık olmasından keyif alan… Tatlı bir çifttir…

Addams Ailesi Film Yorumu

Addams Ailesi’ni bilen bilmeyen hemen herkes için özet niteliği taşıyan bu cümleler, hikâyenin başlangıcı için oldukça önem arz etmektedir. Her ne kadar film ikili hakkında kusursuz bir ön izleme sunsa da konu ile alakası olmayan bireyler için işi ağırdan almakta yarar bulunmaktadır.

Hulu’nun çok başarılı tarihi komedi dizisi: The Great

Tarihler 13 yıl ileriye sarıldığında… Evli çifte eşlik eden kişi sayısının arttığı görülmektedir. Ürpertici kızları Wednesday, ahmak oğulları Pugsley, sadık hizmetçiler Lurch ve Thing’in yanı sıra evi koruyan kaplanları göze çarpmaktadır. Görünüşe göre aile günden güne gelişirken hikâyeye yön verecek kavram ise “güneş” kriteriyle cereyan edecektir.

Çünkü Addams’ların kaldığı evin tam aşağısında büyük bir yerleşke olduğu görülecektir. Margaux isimli geveze kadının “kasaba inşası” gözler önüne serilirken iyi ile kötü, sıcak ile soğuk gibi belli başlı zıt kutuplar vuku bulacak. Ve bu zıt kutuplar halihazırda yaşıyor oldukları hayatları korumak için mücadele edecektir. Margaux’ın parlak, neşeli, eğlenceli kasabası; Addams’ların karanlığı, kötülüğü, karamsarlığı ile savaşacaktır.

Orijinal hikâyeden esinlenilen belli başlı noktalara ilaveten günümüz eserlerini andıran dokunuşlarla da yön bulan The Addams Family, izlemesi keyif veren içerikler arasına ismini yazdıracaktır. Kısa bir süre sonra ikinci filmin de vizyona gireceğini düşünecek olursak… Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 5,8 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Addams Family Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Oscar Isaac – Gomez Addams
  • Charlize Theron – Morticia Addams
  • Chloë Grace Moretz – Wednesday Addams
  • Finn Wolfhard – Pugsley Addams
  • Nick Kroll – Fester

Addams Ailesi Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: