Skip to content

Age of Samurai: Battle for Japan Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu

Age of Samurai: Battle for Japan Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; Age of Samurai: Battle for Japan belgesel dizi konusu, Netflix yorumu, aynı zamanda incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Age of Samurai Battle for Japan Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu

2019 yılında çıkacağı duyurulan Netflix belgeseli Age of Samurai: Battle for Japan geçen uzun sürenin ardından unutulmuştu. Her ne kadar çeşitli aksaklıklar nedeniyle erteleneceği duyurulsa da neredeyse ümidimiz kesilmeye başlamıştı. Fakat nihayet Japonların Game of Thrones’u olarak nitelendirilen Netflix belgesel dizisi 24 Şubat’ta izleyenlerle buluştu. Ve böylelikle çıktığı andan itibaren gündem konusu olmaya başardı. Dikkat çekici ilk notlar, belgeselin görsel ve tarihsel açıdan oldukça kaliteli olduğu yönündeydi. Diğer detaylar şöyle:

Mutlaka Göz Atın: Hileli Sanat: Gerçek Bir Sahtecilik Hikâyesi

2019 yılında senaryonun Feodal Japonya’nın görselleri etrafında şekilleneceği açıklandı. Gerçekleştirilen savaşlar, katliamlar ve buna benzer pek çok tarihi konuyu ele alacağı ve bazı bireylerin odak noktası olacağı söylendi. Tek Gözlü Ejderha (One-Eyed Dragon) lakabıyla Japonların ünlü samurayları arasında gösterilen Date Masamune, Netflix’in yeni belgeseliyle Japon tarih, kültür ve sanat hayranlarının karşısına çıktı.

Age of Samurai: Battle for Japan Belgesel Dizi Konusu

Lakabı nereden geliyor: Küçüklü yaşlarında yaşadığı rahatsızlık sebebiyle gözlerinden biri iltihap dolmuş ve neredeyse göremez hale gelmiştir. Enfeksiyonu günden güne artmış ve lakabını ortaya çıkaracak hamleyi yapmıştır. Yaralı gözünü kendi eliyle çıkartmış. Böylelikle diğer samuraylara “ben geliyorum” çağrısında bulunmuştur.

Japonya’nın en gaddar ve acımasız samurayı olarak tarihe geçen Date Masamune’nin şok edici gerçekliğini görmek epey etkileyiciydi. Kardeşini acımasızsa öldürüşü, ilginç karakteri, gülmeyen yüzü ve katı davranışlarıyla ismini tozlu yapraklara yazdıran Date, meraklı izleyicilerin sorularını karşılamış oldu.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Yapımcılığını Cream Productions’ın yönetmenliğini Stephen Scott’ın yaptığı 2021 tarih-savaş-dram temalı belgesel diziyle ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Sonuç olarak nefes kesen görüntüleri ve tarih seven sevmeyen kişilerin dahi bayılarak izleyeceğini düşündüğüm detaylarıyla mutlaka izlenilmeyi hak ediyor. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Belgesel Oyuncu Kadrosu

 • Hiro Kanagawa – Anlatıcı
 • Masami Kosaka – Toyotomi Hideyoshi
 • Hideaki Itô – Masamune Date
 • Hayate Masao – Ieyasu Tokugawa
 • Masayoshi Haneda – Nobunaga Oda
 • Ryota Kaneko – Katsuyori Takeda
 • Wilfred Lee – Shibata Katsuie
 • Seiji Hino – Ishida Mitsunari
 • Elina Miyake Jackson – Lady Nene
 • Timothy Mak – Sakuma M
 • Chika Kitney – Lady Chacha
 • Simon Fletcher Li – Torii Mototada

Ayrıca belgesel fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer ilgi çekici konulara sahip belgesellere buradan ulaşabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: