Site icon Blog-Okur

Ailem Robotlara Karşı Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ailem Robotlara Karşı Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Ailem Robotlara Karşı film konusu, animasyon yorumu, incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Ailem Robotlara Karşı Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sony Pictures Animation, Spider-Man: Into the Spider-Verse ile başlattığı yeni dönem içeriklerinden sonra seriye yeni bir üyenin katılmasının mutluluğunu yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Netflix platformunda yayınlanan The Mitchells vs. the Machines ile animasyon tarihine farklı ve keyifli bir boyut katarken düşündürücü ve eğlenceli temposuyla izleyenlere muhteşem bir senaryo sunuyor. Yaratıcılığını Michael Rianda ve Jeff Rowe’un yaptığı Ailem Robotlara Karşı animasyonun diğer detaylarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yılların ilerlemesi ve her gün dünyanın çeşitli yerlerinden yeni kusursuz beyinlerin ortaya çıkmasıyla teknoloji akıl almaz bir noktaya evriliyor. Akıllı cihazların, robotların, çiplerin ya da akla gelebilecek her türlü unsurda inanılmaz bir ilerleme kaydediliyor. Ancak bu evrilme ve değişim ile bazı hayati kavramlar körelmenin eşiğine yaklaşıyor.

Netflix’in yeni animasyonu Ailem Robotlara Karşı, merkezine Mitchell ailesini alarak günümüz dünyası hakkında çeşitli ipuçlarını takip etmemize olanak sağlıyor. Her yeni gün birtakım gelişmelerin yaşandığını ve bu sebeple de gerek ailevi gerekse dünya açısından gerileme yaşadığımıza dikkat çekiyor. Bozulan dengeler, geriye döndürülemeyen çevre koşulları, ikili ilişkiler, duygusal dakikalar. Ancak bunları oldukça mizahi şekilde ele alıyor. Çoğunlukla güldürürken araya da bazı hassas noktaları sıkıştırmaktan geri kalmıyor.

Ailem Robotlara Karşı Film Yorumu

Az önce de bahsettiğim gibi sahneler, Mitchell ailesinin eşsiz karakterleriyle yola koyulmaktadır. Her aile bireylerinde olan; bir kişiye doğru gelip diğer bireye saçma gelen, herkesin her konuda fikir sahibi olduğu bir dünyaya ayna tutmaktadır. Fakat nihayetinde huzurun, mutluluğun bol olduğu bir aile karşımıza çıkar.

Ailenin en ilginç kişisi olarak Katie belirirken bitmeyen hedefleri ve hayalleriyle aileye umut aşılamaktadır. Kendisi yakında film yapımcısı olacak ve üniversite için yollara koyulacaktır. Fakat aile bireylerinde bir burukluk söz konusudur. Haliyle kızlarından ayrılacak olmaları neşelerini kaçırmakta ve günlük ruh hallerini etkilemektedir. Bu sebeple baba Rick, ailenin temposunu geri kazanabilmek adına bir plan yapar. Planı ise tüm aileyi arabaya atarak ülkeyi gezmektir. Ancak talih kuşu yine kendilerine konmayacaktır. Çünkü dünyanın teknoloji devi olarak lanse edilen Mark Bowman’ın son teknoloji robotları, insanlığa meydan okuyacak ve önüne gelen herkesi öldürmeye çalışacaktır. Kalan dakikalar ailenin zorlu mücadelesine odaklanmaktadır.

Bu noktada ailenin diğer üyeleri hakkında bilgiler verilmektedir. Dinozorlarla büyük aşk yaşayan küçük oğul Aaron, heyecanlı ve -nispeten- klasik anne rolü çizen Linda, ailenin köpeği Monchi ve hayatları altüst eden sanal asistan Pal’ın gündelik hallerini gözler önüne sermektedir. Nihayetinde de Mitchell ailesinin içinde bulunduğu tatlı telaşlı, eğlenceli savaşa sahne olan bir dünyaya ayna tutmaktadır. Keyifli görsel ve müziklerinin yanı sıra ilginç gelen karakteriyle mutlu bir seyir sunar. Sonuç olarak: mutlaka izleyin.

IMDb: 7,9

The Mitchells vs the Machines Animasyon Karakterleri (ses)

  • Abbi Jacobson – Katie Mitchell / Dog Cop
  • Danny McBride – Rick Mitchell
  • Maya Rudolph – Linda Mitchell
  • Michael Rianda – Aaron Mitchell
  • Eric André – Mark Bowman
  • Olivia Colman – Pal
  • Chrissy Teigen – Hailey Posey
  • John Legend – Jim Posey
  • Charlyne Yi – Abby Posey

Başrolünde Vinessa Shaw’ın olduğu korku-gerilim filmi: Klinik

Ailem Robotlara Karşı (The Mitchells vs. the Machines) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Exit mobile version