Skip to content

All Creatures Great and Small Dizi Konusu ve Yorumu

All Creatures Great and Small Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; All Creatures Great and Small dizi konusu, yorumu ve incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

All Creatures Great and Small Dizi Konusu ve Yorumu

Son zamanlarda izlediğim en samimi ve en kalite yapımlardan biriydi benim için. Diziye başlamadan önce oldukça tereddütlüydüm ve açıkçası başlamaya zor karar verdim. Fakat izlemeye başladıktan sonra kendimi zor durdurdum. Her oyuncunun performanslarıyla ön plana çıktığı, 1930’lu yılların enfes manzara ve figürlerinin yer aldığı 10 numara bir diziydi All Creatures Great and Small.

James Herriot isimli veteriner adayının komik sahnesiyle başlıyor dizi. Okulundan yeni mezun olmuş, ailesinin yanından ayrılıp yeni bir hayata atılabilmek için kendisine iş bakıyor. O sırada Yorkshire’dan bir veterinerden asistanlık teklifi alıyor. Böylelikle James’in yeni hayatı başlamış oluyor.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

All Creatures Great and Small Dizi Yorumu

Dizi genel itibariyle James’e odaklanırken; yerli halktan diğer insanların da hayatlarına dokunuyor. Kasabaya renk katan genci yaşlısı birbirinden tatlı insanların günlük yaşamları gözler önüne serilirken, James ise davet aldığı Siegfried isimli veterinerle geçimini sağlamaya çalışıyor. Siegfried her ne kadar huysuz bir patron imajı çizse de günden güne James’e ısınıyor. James Herriot’un vetenerliği konu alan kitaplarından; Andy Hay, Metin Hüseyin ve Ben Vanstone uyarlanan dizi, geçmiş tarihli bu senaryoyu konu alan pek çok yapımla kapışır hale geliyor.

7 bölümün ardından bende oluşan duygular genel olarak bunlardan ibaret. Keşke 50 bölüm olsa da izlesem şeklinde düşünüp duruyorum kaç dakikadır. Çok fazla abartıp beklentilerinizi arttırmak istemem ama izlemeye başladıktan sonra kolay kolay bırakabileceğinizi düşünmüyorum. Hele ki geçmiş yılların; birbirinden güzel kıyafetlerine, sempatik ev ve bar ortamlarına hayransanız bir solukta bitireceğinizden eminim. Diziyi geç fark etmenin üzüntüsü içinde olsam da yeni sezonu daha kısa bir süre bekleyeceğimin mutluluğu içindeyim. Umarım sizin de hoşunuza gider. Kaçırmayın!!!

  • Nicholas Ralph – James Herriot
  • Anna Madeley – Mrs. Hall
  • Rachel Shenton – Helen Anderson
  • Samuel West – Siegfried Farnon
  • Callum Woodhouse – Tristan Farnon

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Kefaret, Aşk ve Gurur gibi çarpıcı romantizm filmlerinde görev alan Keira Knightley’in 2012 yapımı Anna Karenina filmine göz atmayı unutmayın.

All Creatures Great and Small Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: