Skip to content

Alpha Film Konusu ve Yorumu – Alfa Kurt

Alpha Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Alpha film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Alpha Film Konusu ve Yorumu – Alfa Kurt

20.000 yıl önce, Avrupa’da, bir grup kabile üyesi avcılık marifetleriyle ön plana çıkar. Mızraklarını hazırlarlar ve keskin kış soğuklarına hazırlanabilmek için yeni rotalarını düzenlemeye koyulurlar. Gruba liderlik eden Tau, bu yıl işlerinin daha da zorlu olduğunu ve herkesin bütün inancıyla savaşmasını ister.

Buz Çağı’nın antik görüntüleriyle start alan Alpha, birkaç karakteri ön plana çıkararak akış hizmetine devam eder. O isimlerden ilki halihazırda bahsetmiş olduğum lider Tau’dur. Sonraki kişi ise oğlu Keda’dır. Küçük çaplı bir sınavdan başarıyla geçen genç çocuk, artık kabilenin bir üyesi, koruyucusudur. Her ne kadar annesi bu görev için hazır olmadığını iddia etse de baba Tau, oğluna karşı büyük umutlar beslemektedir. Fakat Keda’nın geleceği pek de iç açıcı değildir. Bizonlarla gerçekleştirilen büyük mücadelenin ardından dipsiz bir uçurumdan düşen genç çocuk, ailesi ve kabile üyeleri tarafından öldü kabul edilir. Ancak ona kurtaracak ve tekrar kabile üyelerinin arasına katılması için mücadele edecek bir Alfa Kurt ile tanışacaktır.

Alpha Film Yorumu

Ola ki bana izlediğin en kötü film ne diye soracak olursanız; Alpha’yı rahatlıkla ilk sıralara yazabilirim. Ancak bu cevabı verirken epey üzülürüm. Neden diye soran izleyicilere de en kısa şu şekilde özetleyebilirim… Alpha, konusu ve ilgi çekici prodüksiyonu ile muhteşem bir zemin hazırlamakta iyi iş çıkartıyor. Buz çağı, avcılar, -bir nevi- tanrılar derken izleyenlere 20.000 yıl önceki hayat hakkında kaliteli ipuçlarını sunuyor. Farklı inanışlar, geleneksel görevler ve diğer pek çok kültürel gelişmeden faydalanarak filmin odak konusu olan Keda ile tanışmamıza fırsat veriyor.

Netflix’ten iddialı bir belgesel dizi: İnanılmaz Soygunlar

Ancak buna benzer antik temalı içeriklerde överek bahsettiğimiz görsel şölen kriteri Alpha ile vasatı geçemiyor. Keda’nın kurt ile tanıştığı, bizonlarla savaş verdiği sekanslar yapaylığı ya da daha genel tabirle beceriksizliği ile gözlerimizi yerle bir etmeyi başarıyor. Az diyalog çok aksiyon moduyla oluşturulan sahneler de boş bir manzara etkisi yaratıyor. Belki de filme yöneltilen -benim sonradan öğrendiğim- en sert eleştiri ise bizonlarla olan sahnelerde cereyan ediyor. Eleştiriler ise sette öldürülen 5 adet bizondan kaynaklanıyor. Ve söylenenlere göre Alpha, yoğun ve sert geçen bir bürokrasiden geçiyor… Sonuç olarak: 5/10.

IMDb: 6,7

Alfa Kurt Film Oyuncu Kadrosu

  • Kodi Smit-McPhee – Keda
  • Jóhannes Haukur Jóhannesson – Tau
  • Natassia Malthe – Rho
  • Leonor Varela – Shaman
  • Mercedes de la Zerda – Nu
  • Spencer Bogaert – Kappa
  • Marcin Kowalczyk – Sigma
  • Jens Hultén – Xi
  • Chuck – Alpha

Alpha Film Konusu ve Yorumu – Alfa Kurt yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: