Skip to content

Älska mig Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Love Me

Älska mig Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi | Love Me yazımızda; Alska mig dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Älska mig Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi - Love Me

Josephine Bornebusch’un yazıp yönettiği ve aynı zamanda da başrol pozisyonunda yer aldığı yeni İsveç dizisi Love Me geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yayınlandı. İlk olarak 13 Nisan’da Viaplay’de yayınlanan dizi, oldukça olumlu yorumlar alarak 2.sezon onayını almayı başardı. Çoğu kişinin dilinden düşüremediği oyuncu kadrosu ve kurgusuyla diziler arasında gündem konusu olmayı başardı. Diğer detaylar şöyle:

Evin en yaşlı bireyi Sten, kaza sonucu bacağını kaybeden eşi Kersti için canla başla mücadele vermektedir. Hem psikolojik açıdan destek olurken hem de adeta bir hizmetçi gibi karısının etrafında pervane olmaktadır. Yaklaşan 40. evlilik yıldönümleri için bir tatil rezervasyonu yaparak karısını mutlu etmenin hayalini kurmaktadır. Fakat eşi beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yumar. Uzun süren yas döneminin ardından rezerve ettiği otele gitme kararı alan Sten, havaalanında Anita isimli bir kadınla tanışır.

Ailenin diğer ferdi Clara, başhekim olarak çalıştığı doğum kliniğinde oldukça başarılı işler çıkarmaktadır. Annelerini kaybettikten sonra pek çok şeyi sorgulamaya başlayan kadın, yalnızlığı ile ön plana çıkmaktadır. Tinder vb uygulamalarda aradığı aşkı bulamayan Clara, evdeki komşusu Peter ile rastlayacak ve aşk tohumları kendisini göstermeye başlayacaktır.

Clara’nın küçük erkek kardeşi Aron ise gençliğin verdiği enerjiyle hayatına mutlu mesut devam etmektedir. Oldukça iddialı idealleriyle karşımıza çıkan genç çocuk, Elsa isimli sevgilisiyle güçlü bir aşk yaşamaktadır. DJ sevgilisini aşırı kıskanmakta fakat çoğunlukla ders çalışmayı tercih etmektedir.

Älska mig Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Ailesinin 3 kuşağını temsil eden isimler, oldukça keyifli dakikalara imza atmayı başarıyor. Sten, yaşlılığın ve acılı vefatın ardından getirdiği bitme duygusuyla mücadele ederken karşısına Anita çıkıyor ve hayata “acaba yeniden olabilir mi?” şeklindeki sorusunu yöneltiyor. Oyunculuğuna hayran kaldığımı ve dizideki en başarılı isimlerden biri olduğunu belirtmeliyim. Clara ve Aron ise nispeten genç kişilikleriyle, hayata sıfırdan başlamanın telaşı ve heyecanı içindeler. Onların hikayeleri daha kolay gibi gözükse de zorlu sınavlar vermek durumunda kalıyorlar.

Sanırım diziden oldukça keyif aldığımı yukarıdaki sözlerle belirtebildim. Türkiye’de yeni yayınlanmasına rağmen büyük kısmını kısa bir sürede tamamlayabildim ve ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Chill tarzıyla pek çok insani konuya el atan yapım, izleyenlere doğal bir dünya şekli sunmayı başarıyor. İyi seyirler…

  • Josephine Bornebusch – Clara
  • Johan Ulveson – Sten
  • Gustav Lindh – Aron
  • Sverrir Gudnason – Peter
  • Görel Crona – Anita

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

1975-1980 yılları arasında 13 kadını öldürmekle suçlanıp yargılanan Peter Sutcliffe’nin hikayesine göz atın: Yorkshire Canavarı

Älska mig Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi | Love Me yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: