Skip to content

Amandla Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Amandla Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Amandla film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Amandla Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Zulu dilinde güç anlamına gelen Amandla, Netflix Güney Afrika’nın en güncel projesi olarak platformda kendisine yer buluyor. Ve tam da kelime karşılığını ön plana çıkartan görseller ile izleyicisini şehvetli, dramatik ve iç yakıcı bir akış ile karşılaşacağının sinyallerini veriyor. Siyahi bir ailenin beyazların hüküm sürdüğü bir yerleşkede yardımcı olarak çalışması ilk bakışta yadırganacak bir davranış gibi gözükse de kendisini ev sahiplerine sevdiren anne ve babaya ilaveten tatlı kardeşler Nkosana ve Impi ile sorunun çözüldüğü görülüyor. Ev sahibinin küçük kızı Elizabeth ile Impi’nin arasındaki kaçamak aşk da işin tuzu biberi gibi gözüküyor.

Dışarıdan bakıldığında oldukça mutlu, neşeli duran aile tablosu çoğunlukla erkek kardeşler üzerinden şekillenirken ev sahibine gelen misafirler, ailenin mutlu tablosunu tarihten kazıyacağını gösteriyor. Beyazların gücü, beyazların parası, beyazların gururu öncülünde evin anne ve babasını öldüren aykırı beyazlar, küçük kardeşler Nkosana ve Impi’ni kaderini değiştiriyor. Yıllar sonra, Impi geçimini sağlayabilmek için çete dünyasına karışırken; Nkosana ise adaleti, ırkçılığı, ayrımcılığı bozmak üzere polisliğin kapısını aralıyor.

Amandla Film Konusu

Her bir karakteri yıllar içerisinde çeşitli zorluklar (açlık, aile ölümü, geçim derdi, adaletsiz toplum, çeteler) ile büyüten yönetmen Nerina De Jager, hikâyenin damgasını sevimli kardeşleri sırt sırta olmak yerine karşıya karşıya bıraktığında hikâyenin bütün teması da ortaya çıkıyor. Birisi adaleti bütün saflığı ile bulurken diğeri de çete dünyasının olumsuz şartları altında boynu bükük kalan bireye hayat verirken sadece bugün ile değil. Geçmişleri ile de sınanmaya başlıyorlar.

Netflix Türkiye’nin yeni filmi: Babamın Kemanı

İnce detayları verip filmin seyir zevkini kaçırmak istememekle birlikte Amandla’nın diğer aile iç çatışmalarını inceleyen filmlerden epey ayrıldığı görüldüğünde; geriye abi-kardeşin sorunlu geçmişi ve bugünün küresel problemleri ile uğraşmak kalıyor. Her oyuncunun göze hitap eden kusursuz performansına ilaveten iyi çekilen, iyi yazılan senaryo ile bambaşka bir dünyaya giriş yaptığı görülüyor. Duygunun, gururun, sevginin, aşkın en saf noktalarına inen Amandla; kesinlikle, listenizde olmasını gereken bir film izlenimi veriyor.

Sonuç olarak: 7/10.

Ayrıca filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öyleyse keyifli seyirler.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Thabo Rametsi – Nkosana
  • Lemogang Tsipa – Impi
  • Israel Matseke-Zulu – Shaka
  • Liza van Deventer – Elizabeth
  • Marnitz van Deventer – Pieter
  • Rowlen Ethelbert von Gericke – Simon
  • Thabiso Masoti
  • Bahle Mashinini
  • Nqobile Sipamla
  • Jaco Muller ve diğer.

Amandla Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Filmler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: