Skip to content

Amina Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Amina Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Amina film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Amina Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Tarihe ismini kazıyan kral, kraliçe, padişah ya da diğer benzer liderlik unsuru gösteren kişilerin belli başlı, kendisini simgeleyen arzuları, hedefleri, hayat mottoları bulunmaktadır. Bugünün konusunu oluşturan Kraliçe Amina için de benzer hususlar olduğu görülmektedir. Ataerkil kelimesinin zirve yaptığı 16. yüzyıl akıbetinde, Kraliçe Amina, sıra dışı özellerinin getirisiyle Zazzua’nın ilk kadın lideri olmayı başarmıştır. Diğer kardeşlerine nazaran daha çok aile gelenek ve göreneklerine bağlı olduğu ve bu sebeple de gerek toplumsal gerekse siyasi açıdan her daim önde görülmüştür.

Zazzua’ya 34 yıl boyunca hizmetler veren, savaşlarda ilk safları çeken, asan, kesen, liderliğine toz kondurmayan yırtıcı kimliği ile sevenleri olduğu kadar sevilmeyenleri ile de nam salmış bir kişiliğe işaret etmektedir. Hele ataerkil toplumun getirileriyle büyük sorunlar yaşadığı göz önünde bulundurulursa yırtıcı, baskın kişiliğinin de açıklaması doğal yollarla ortaya çıkmaktadır.

Amina Film Konusu

Savaş alanındaki gaddar ve vahşet kokusu ile halkını mest eden, aynı ilişkilerini özel hayatında da sürdürdüğü için bütün olumsuz okları üstüne çeken bir nevi “yalnız” kişi adayıdır. Bu sebeple hayatı boyunca hiç evlenmediği yetmezmiş gibi cinsel hayatındaki mottosu da iç karartan konumlara ulaşmaktadır. Yaşadığı ilişkilerin ardından karşısındaki kişinin başını kesmesi ile “tam hükümdar” kavramını iliklere kadar hissettirmiştir.

Netflix’in bir diğer popüler filmi: The Harder They Fall

Tarih ve kültür kavramlarına yoğun duygular besleyen Netflix’in, Amina gibi güçlü karaktere sahip bir bireyi ön plana çıkarması da gayet makul gözükmektedir. Ancak Amina icra edilen sanat kuru biyografiden ziyade dönemin iyi-kötü özellerini yansıtan, toplum hakkında detaylı izlenimler sunan ve en temelinde de Amina’nın güçlü-zayıf liderlik özellikleriyle donanan benzersiz bir kimyaya ulaşmaktadır. Yönetmen Izu Ojukwu’nun şu sözü de yapım hakkında en temel görüşleri içinde barındırmaktadır… Amina’nın Zazzua’nın akıbetini değiştirecek bir kişiliğe sahip olduğu çocukluk zamanlarından belliydi… Cesareti, inancı ile hem şehrin hem de hükümdarlık kavramının seyrini değiştirmeyi başardığı gibi… Bugünlere ilham olan, doya doya izlettiren bir mizahı vardı… Keyifli bir film. Sonuç olarak: 6/10.

Film oyuncu kadrosu ve diğer karakterler

 • Lucy Ameh
 • Ali Nuhu
 • Clarion Chukwura
 • Jenevieve Ogunjiofor
 • Godwin Ogaga
 • Emmanuel Degri
 • Abdul Mohammed
 • Victoria Nweke
 • Chris Gbakann
 • Ibrahim Mijinyawa
 • Yakubu Mohammed

Amina Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: