Skip to content

Angeliena Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Angeliena Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Angeliena film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Angeliena Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sinema ve dizi dünyası için bir klişe gibi gözükse de… Sisteme başkaldırı, kabullenmeme, mücadele etme gibi belli başlı harekete geçirici insani temalar biz bireyleri ayakta tutuyor Geçtiğimiz günlerde paylaşılan ve trend listelerden inmeyen Squid Game başta olmak üzere Platform, Truman Şov, 1984, 12 Kızgın Adam gibi içerikler gerek siyasi gelişmeler gerekse dünyada ipin ucun kaçırdığımız kriterler karşısında kendi benliğimizi aradığımız, ayakta durmaya çalıştığımız hayat şartlarını ön plana taşımayı başarıyor. Mecburen de olsa sisteme ayak uydurduğumuz ancak en derinliklerimizde yatan tatlı canavarı beslemeyi ihmal etmememiz gerektiğini de gün yüzüne çıkarıyor.

Güney Afrika’dan kopup gelen Netflix orijinal filmi Angeliena da bu kriterleri görmek mümkün gözüküyor. Siyasi gelişmeleri bir kenara koyacak olursak alt ve üst sınıf arasındaki sonsuz farkın tekrar gün yüzüne çıktığı, adalet ve hak dengesinin hiçe sayıldığı bir ülke şeklindeki bir açıklama yapsam, sanırım Angeliena nezdindeki yaşam alanı hakkında yeterli bilgi vermiş olabilirim. Ve bu yaşam yerinin merkezinde de Angeliena isimli yalnız bir kadın bulunuyor. Kendisi çok sevilen bir park görevlisi, işine sadık bir çalışan. Otoparka gelen arabaların çamurlu kaputlarıyla uğraşırken sileceklere gül takmayı ihmal etmeyen, kibar ve sevimli bir karakter.

Angeliena Film Konusu

Farklı dünyaların farklı insanları konseptiyle Angeliena özelinde sekanslar sunan yazar/yönetmen Uga Carlini maddi gelir, yaşam şartları, hayattaki yerler gibi hayat pahalılığı konseptini düşünmeksizin her bireyin hayalleri olabileceğini belirtmektedir. Angeliena’yı bazen aşağılayıcı bazen iğneleyici pozisyonlar itse de hayattaki her bireyin kendisini gördüğü dakikaların ardından Angeliena’ya son derece sevimli bir hayal sunmaktadır. Sırt çantasını alıp, tüm dünyayı gezmek.

Netflix’in bir diğer yeni filmi: Evinde Biri Var

Aylardır, yıllardır belli başlı hayallerini gerçekleştirmek için para biriktiren Angeliena’nın zafer günlerine gelene kadarki zorlu mücadelesi film süresinin büyük bir kısmını tüketse de o anın gelmesiyle birlikte oluşan tatlı ve heyecanlı duygular -bana göre- paha biçilemezdir. Genel konsepti dışında yetersiz oyuncu kadrosu, bütçesiyle kendisine olumsuz taraflara itmesine karşılık sosyal konulu drama için yeterli ölçütleri sağlamaktadır. Sonuç olarak: 6/10.

 Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Filmde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Euodia Samson – Angeliena
  • Neo Carlini-Vidulin – Stefanus
  • Roka Carlini-Vidulin – Adrianus
  • Robin de Bruyn – Grace
  • Gary Green – Beggar
  • Sandra Prinsloo – Moira
  • Thapelo Mokoena – Dr. Alasa
  • Tshamano Sebe – Mr. Majaba ve diğer.

Angeliena Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: