Skip to content

Annabelle 2 Kötülüğün Doğuşu Film Konusu ve Yorumu

Annabelle 2 Kötülüğün Doğuşu Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Annabelle 2 Kötülüğün Doğuşu film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, Creation karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Annabelle 2 Kötülüğün Doğuşu Film Konusu ve Yorumu

“Oyuncak bebekler ilk medeniyetlerden itibaren küçük çocukların arkadaşı, koleksiyon meraklıların vazgeçilmezi olmuştur. Aynı zamanda farklı kültürleri temsil eden dini ayinlerde de iyi ile kötü arasındaki ince çizgiyi belirleyen faktör haline gelmiştir.”

Yönetmen John R. Leonetti, 2014 yılında Annabelle için yeni bir seri başlatmaya karar verdiğinde, yukarıdaki güçlü öncüle benzer bir giriş yaparak filmseverleri korku dünyasının içine bırakmaktadır. 2013 yılında hizmet veren The Conjuring’in sükseli getirisinin ardından serinin devam filmi (2016’da ikinci filmi çıktı) yerine Annabelle ile yeni bir dünyanın kapısını aralarken izleyenleri yine oyuncak bebeğin ön planda olduğu gizem ve korku rüyasının içine hapsetmektedir. Ancak serinin ilk eseri, ne yazık ki beklentileri aşamadığı gibi korku kavramının yanına dahi yaklaşamamaktadır.

Her ne kadar oyuncak bebek kavramı korku dünyası için vazgeçilmez bir ürün olsa da Annabelle, başlı başına fiyasko örneğidir. Satanist bir grubun evli bir çiftin evini basmasıyla başlayan hikâye bir şekilde hamile kadının karnında bulunan çocuğa kadar ilerlerken kapıların açılıp kapanması, ışıkların yanıp sönmesi gibi klişeler oyuncak bebek ile cereyan etmesi gereken lanetin -yeterli- öncüleri değildir. Akabinde gelişen olayların yardımıyla lanet kavramı yeterli oranda işlenmesine karşılık hiçbir zaman patlayıcı, yüksek potansiyelli bir ürüne dönüşememektedir. Ancak…

Annabelle 2 Kötülüğün Doğuşu Film Konusu

2017 yılında yazar/yönetmen David F. Sandberg önderliğinde; başka oyuncu kadrosu, kusursuz hikâye dokunuşları ile Annabelle’in kötü şöhreti ortadan kalkmaktadır. Her ne kadar genel tablo oyuncak bebek kavramına çıksa da akıcı tempo, hikâyenin başarısını ortaya çıkartmaktadır.

Serinin ilk filmi: Annabelle 1

Bahsini geçirmiş olduğum sürükleyici oluşumun merkezine ise kısa bir süre önce kızlarını kaybeden çiftler Samuel ve Esther’i almaktadır. Görünüşe göre kederlerinden, acılarından yaşayamaz, nefes alamaz hale gelmişlerdir. Fakat Rahibe Charlotte’un önderliğinde hayırlı bir işe kalkışarak bir grup çocuğa ev sahipliği yapmaya karar vereceklerdir. Böylece kızlarının acısını unutabilecek. Ve hiç yoktan hayatlarına devam edebileceklerdir.

Küçük kız Linda, bebekken rahatsızlık geçirip tek bacağını kaybeden Janice gibi pek çok çocuğa barınak imkanı sunan evli çift, gündelik rutinlerine devam ederken Samuel’in emekli bir oyuncak bebek yapımcısı olduğunu görürüz. Çeşit çeşit, renkli renkli bebekler güzellikleriyle ışıldarken gözler haliyle Annabelle isimli çirkin bebeğe çevrilecektir. Ve Janice’in girmemesi gereken yasak odaya girmesiyle birlikte, heyecan tufanı kopmaya başlayacak. Lanet, tekerrür edecektir. İlk filmin vasat görüntülerinden uzak, akıcılığı ile nispeten göz kamaştıran, oldukça ideal bir filmdir. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 6,5

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

  • Anthony LaPaglia – Samuel Mullins
  • Samara Lee – Bee
  • Talitha Eliana Bateman – Janice
  • Lulu Wilson – Linda
  • Brad Greenquist – Victor Palmeri
  • Miranda Otto – Esther Mullins
  • Grace Fulton – Carol
  • Mark Bramhall – Father Massey
  • Stephanie Sigman – Sister Charlotte

Annabelle 2 Kötülüğün Doğuşu Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: