Skip to content

Annabelle 3 Comes Home Film Konusu ve Yorumu

Annabelle 3 Comes Home Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Annabelle 3 Comes Home film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Annabelle 3 Comes Home Film Konusu ve Yorumu

2013’te başlayan Conjuring evreni, bugünlerde -neredeyse- sonu gözükmeyen uzun bir listeye dönüştü. 2013’teki şaşalı The Conjuring’in ardından Annabelle devam filmleriyle listeye sahiplenirken The Conjuring yeni ürünlerini piyasaya sürmeye başladı. Ve The Curse of La Llorona, The Nun da diğer büyük potansiyeller olarak hafızalarda yer edindi.

Bugünün konusunu oluşturan Annabelle ise bugünlere gelene kadar oldukça zorlu sınavlardan geçti. 2014 yılında piyasaya sürülen serinin ilk filmiyle hiçbir sonuç elde edilemediği gibi seri hakkında “acaba” sorunları oluşmaya başladı. 2013’te The Conjuring’in öncü tavrıyla kolay bir lokma benzetmesi yapılsa da Annabelle, öncülünü aldığı konuyu dahi başarıyla ekranlara yansıtamadı. Ancak yılları 2017’i gösterdiğinde Annabelle, oldukça farklı bir bütünlüğe ulaştı. Yönetmen ve oyuncu değişiklinin ardından senaryoda gözle görülür bir dokunuş hissedildi. Akıcı, sürükleyici, korku temalı içeriklerde olması gereken “korkutucu” performanslara sahipti.

Ve en nihayetinde, tarihler 2019’u gösterdiğinde, yönetmen Gary Dauberman serinin üçüncü filmi Annabelle Comes Home için soyundu. Bugüne kadar işlenmeye çalışılan “bebeği rahat bırakın, yoksa sizi öldürür” kavramı tekrar hüküm sürürken temeline medyum bir aileyi alarak hikâyeyi daha da kızıştırmayı başardı. Yılların da ilerlemesiyle birlikte sinema alanındaki modern dokunuşlar Comes Home ile daha dikkat çekici hale gelirken siyah ile beyaz, açık ile koyu kutupları çok daha net bir dille aktarıldı.

Annabelle 3 Comes Home Film Yorumu

Ed ve Lorraine… Tatlı ve kurnaz kızları Judy ile aydınlığı temsil eden ancak medyum taraflarına büründüklerinde karanlığa ulaşan evli ve mutlu çifti temsil etmektedir. Modern bir aile benzetmesine yakışır duygu ve düşünce geçişlerine sahip olmalarına ilaveten… Kendilerine zor zamanlarda yardımcı olan Mary Ellen isimli genç bakıcıları bulunmaktadır.

Serinin 2. filmi: Annabelle Kötülüğün Doğuşu

Samimi ve durgun temposuyla keyifli bir başlangıç sunan Comes Home, evli çiftin Annabelle isimli bebekle tanışmasıyla birlikte ivme kazanmaktadır. Dolaylı yoldan şeytani varlığın içine düşen aile bireyleri, bebeği aldıktan sonra çeşitli ayinlerden geçirerek kitli bir fanusun içine bırakır. Ve bugünlerde şeytani varlıktan uzaklaşmış. Haliyle mutlu, sevgi dolu gözükürler. Ancak bakıcı Mary Ellen’ın meraklı arkadaşı Daniela, Annabelle’i bulunduğu fanustan çıkaracak. Ve lanetli ruhun hapsedildiği yerden çıkıp karanlığı ile nefret saçacağı sekanslara ilham kaynağı olacaktır. Annabelle’in hedefinde ise kendisini fanusa kapayan Ed ve Lorraine’in yanı sıra evin küçük kızı Judy olaca….

Serinin ikinci filmi kadar olmasa da… Yine de izlemeye değer. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 5,9

Filmde görev alan diğer oyuncu ve karakterler

  • Vera Farmiga – Lorraine Warren
  • Patrick Wilson – Ed Warren
  • Mckenna Grace – Judy Warren
  • Madison Iseman – Mary Ellen
  • Katie Sarife – Daniela Rios
  • Michael Cimino – Bob Palmeri
  • Samara Lee – Bee

Annabelle 3 Comes Home Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: