Skip to content

Aşk Üçgeni Film Konusu ve Yorumu – Netflix Filmleri

Aşk Üçgeni Film Konusu ve Yorumu – Netflix Fİlmleri yazımızda; Aşk Üçgeni film konusu, Netflix yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, ayrıca yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Aşk Üçgeni Film Konusu ve Yorumu – Netflix Filmleri

Küçük yaşında annesini kaybeden Yura, geleceğinin tahmin edilenden daha kötü olacağından habersizdir. Babası (Gerry) ona yıllarca bakıp büyütse de eve gelen yeni üvey anne (Indah) ailenin mutluluğunun üstüne kara bulutlar çeker. Dışarıdan mutlu gibi gözüken aile; meğer borç batağına girmiş ve geçimlerini zar zor karşılamaya başlamıştır. Bu borç ailenin giderleri için kullanılsa da borcun yükü Yura’nın omuzlarına atılır.

Böylece birkaç dakika sonra yaşanan tanışma sahnesinin sebebi belli olur. Indah borcu, yerli halkın tanınan ailelerinden olan Sadewo’lardan almıştır. Borcu ödeyemeyeceğini anladığında üvey kızı Yura’yı, Sadewo ailesinin genç oğlu -Bobby- ile evlenme mecburiyetinde bırakır.  Böylelikle iki aile tanışma yemeğinde bir araya gelir.

Yura durumun farkında olsa da babasının zor durumda kalmasını istemez. Belki kabullenmiştir belki de gerçekten Bobby ile mutlu olacağını düşünmüştür. Fakat Bobby, Yura’ya karşı tacizci bir yaklaşımda bulunarak ilişkinin başlamadan bitmesine neden olur. Sadewo ailesi borcu, Gerry ve Idaha çiftinin evi elinden alarak kapatmaya niyetlenir.

Aşk Üçgeni Film Yorumu

Aileler arası buna benzer gerilimli sahneler yaşanırken Gerry felç geçirir. Yura bir yandan babasına bakmaya çalışırken bir yandan da eve destek olabilmek için iş arar. Bir de Yura’ya bugüne kadar pek çok konuda destek olan arkadaşları vardır. Christian ve Oka. Filmin kalan dakikaları üçlü arasındaki aşk dakikalarına sahne olur.

1998-2005 yılları arasındaki pembe diziye benzer bir tema işleyen Aşk Üçgeni, yer yer duygusal sahneleriyle hayat bulur. Lüks hayatın getirdiği avantajları ön plana çıkarırken arda kalan kişilerin aile yapısına dokunuşlarda bulunur.

Her ne kadar ana tema olarak Yura, Christian ve Oka arasındaki aşk üçgenine odaklansa da günün zorlu aile ilişkilerine göz atmaktan geri kalmaz. Fakat bu duyguları ne kadar hissettirdiği büyük bir muammadır. Bazı sahneleri sıkıcılığı ve son günlerde sıkça rastlanan gereksiz alt metinleriyle dikkat dağıtır. Sonuç olarak Aşk Üçgeni’ni beğendiğimi söyleyemeyeceğim ancak yokluk içerisinde iken şans verilebileceğini belirtebilirim.

IMDb: 5,7

Aşk Üçgeni Film Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

 • Clara Bernadeth – Yura Puspita
 • Giorgino Abraham – Christian
 • Kevin Ardillova – Oka Saputra
 • Kinaryosih – Indah Besari
 • Nugie – Gerry Hartono
 • Allya Syakila – Nisa
 • Ernanto Kusuma – Somad
 • Ari Wibowo – Salim
 • Marthino Lio – Bobby Sadewo
 • Djenar Maesa Ayu – Bu Sadewo
 • Enditha – Diandra

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca romantik-komedi temalı film arayanlar bu filme göz atabilir: Denemeye Değer

Aşk Üçgeni Film Konusu ve Yorumu – Netflix Filmleri yazı sonu. O halde sizlere iyi seyirler. Diğer postlarda görüşmek üzere.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: