Skip to content

Aşk ve Canavarlar Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Aşk ve Canavarlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Aşk ve Canavarlar film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Aşk ve Canavarlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

UYARI: Bu içerikte bolca “asteroit, sürüngen, insanlığın yok oluşu, Joel ve Aimee” kelimelerine şahit olacaksınız.

Bir asteroit 7 yıl önce dünya yolculuğuna çıktı. Ancak savunma birimleri tarafından roketler gönderilerek asteroit etkisiz hale getirildi. Böylece asteroit parçalara ayrıldı ve sorunun çözüldüğüne inanıldı. Fakat kimsenin beklemediği bir gelişme yaşandı. Asteroiti etkisiz hale getirmesi için yollanan füzeler patlama sonucu, içindeki kimyasallarını gezegene bırakmaya başladı. Böylece insanlığın açıklayamadığı sürüngen çetesi gün yüzüne çıktı. Ve bu canavarlar insan nüfusunun %95’ini yok etti.

Dünyanın sonu kavramının oldukça korkutucu gelmesi gayet doğaldır. Özellikle de günümüz şartlarını düşündüğümüzde. Ancak Netflix ve diğer online platformlarda izlenime sunulan “Love and Monsters”, distopik konusuyla dünyanın sonu kavramına eğlenceli bir koyut kazandırır. Dünyanın sonu ne kadar eğlenceli olabilir diye soracak olursanız; filmin başrolünde Teen Wolf’un sevilen ismi Stiles’ın olması, sorunuza yeterli bir cevap olur diye düşünüyorum.

Aşk ve Canavarlar Film Konusu Yorumu

Radyoaktif yağmurundan kurtulan ender kişilerden olan Joel (Dylan O’Brien), -kendi tabirine göre- korkak bir karakteri görselleştirir. Zararlı bileşenlerin; karıncayı, solucanı, salyangozu, örümceği, böceği seri katile dönüştürdüğü dönemde, bir grup insanın yardımıyla hayatta kalmaya devam eder. Yer altı sığınağında yaşam mücadelesi veren ekip, yukarıda da belirttiğim gibi %5’lik popülasyonun içindedir.

Her bir insan aile bireylerini çeşitli sürüngenlere kaptırmışken, herkes birbirine sıkı sıkıya bağlanma durumunda kalır. Joel de mentalitesine buna göre şekillendirse de -7 yıl önce- olayların patlak verdiği zamanı aklından çıkaramaz. Çünkü Aimee isimli bir kızla birlikteliklerinin tadını çıkartırken kimsenin tahmin edemeyeceği üzere sürüngen istilası sonucu yolları ayrılmıştır. Ancak nispeten şanslı bir durumdadır. Çünkü Aimee hala hayatta ve aralarında 85 mil bulunmaktadır. Böylece Joel’ın canavarlar ve aşk arasındaki zorlu mücadelesi başlamış olur.

Gelişmelere genellikle eğlenceli ve komik tarafından bakan Joel, filmin etkileyici olmasındaki bir numaralı kişidir. Dylan O’Brien’ın yetenekli oluşunun yanı sıra karakterle özdeşleşmesi izleyen için önemli bir kıstas haline gelir.

Sosyal mecralarda sıkça yazılan “saçma, gereksiz, bu film mi 7,0 puan almış” gibi yorumlara saygı duymakla birlikte bu kişilerin anın tadını çıkartamadıklarını görmek üzücü bir durum oluşturur. Hali hazırda kimsenin dillere destan bir yapım beklediğini de düşünmek saçma olur. Sonuç olarak son derece keyif veren bir yapım sizleri bekliyor. Tadını çıkartın…

Love and Monsters Oyuncuları ve Karakterleri

  • Dylan O’Brien – Joel
  • Jessica Henwick – Aimee
  • Dan Ewing – Cap
  • Michael Rooker – Clyde
  • Ariana Greenblatt – Minnow
  • Ellen Hollman – Dana
  • Tre Hale – Rocko
  • Pacharo Mzembe – Ray

Diğer popüler diziler için tıklayabilirsiniz.

Aşk ve Canavarlar (Love and Monsters) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: