Skip to content

Asla Vazgeçme Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Asla Vazgeçme Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Asla Vazgeçme dizi konusu, yorumu, incelemesi, Hold Tight (Zachowaj Spokój)eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon ve diğer gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Asla Vazgeçme Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Asla Vazgeçme (Zachowaj Spokój – Hold Tight) dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Harlan Coben’in suç, gerilim, drama ve gizem üzerine inşa ettiği kaotik dünya formülü yeni bir Netflix Polonya dizisinin kapağına yerleşiyor. Platformda yer alan Stay Close, El inocente, The Woods ve daha nicesinin akabinde Coben kataloğunda yer edinen Asla Vazgeçme, ünlü yazarın yıllardır hâkim olduğu karanlık sırlar düzenin bir başka yüzü olarak izleyici karşısına çıkmış oluyor. Birilerinin öldüğü, birilerinin ölüm hakkında sırlar sakladığı, ebeveynlerin kontrolü kaybettiği, gençliğin uçurumdan yuvarlandığı, uyuşturucunun su görevi gördüğü gibi, onlarca alt detay sunulurken yapbozun binlerce parçası çözümlenmeyi bekliyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

 • Netflix’in ortalama 45 dakikadan oluşan 6 bölümlük dizisi şöyle özetliyor… En yakın arkadaşının ölümüne şahit olan genç bir delikanlı, günler sonra ortadan kaybolunca, Varşova’nın varlıklı bir mahallesindeki sırlar, yalanlar ortaya çıkar.

Yönetmenliklerini Michal Gazda ve Bartosz Konopka’nın üstlendiği Asla Vazgeçme; yakışıklı genç oyuncu Krzysztof Oleksyn’in canlandırdığı Adam karakteriyle açılıyor. Kısa bir süre önce yakın dostu Igor’u kaybeden yaslı genç, acısını perçinlemenin yolunu arıyor. Trajik bir gelişme atlatan her bir birey gibi; okulu boşlamaya, saldırgan bir ruh haline bürünmeye, ebeveynlerini üzecek cinsten davranışlar sergilemeye mecbur bırakılan Adam, yarasına çare arıyor. Kız kardeşinin özenli yaklaşımı, anne Anna’nın duygusal konuşmaları yeterli olmadığı gibi, dakikalar geçtikçe, Igor’un ölümü hakkında detaylar çıkıyor. Alkol ve uyuşturucunun etkisindeyken içmesi gereken bir hapı aldığı için öldüğü düşünülen Igor, Asla Vaçgeçme’nin ilk sorgu sualini ortaya çıkarıyor.

Asla Vazgeçme Dizi Yorumu

Ve bu olaylar yaşandı sırada, Varşova’nın varlıklı semti hakkında soluksuz detaylar beliriyor. Coben içeriklerinde sıkça gördüğümüz küçük kasaba, gizli sırlar, birbirleri üzerine inşa edilen yaşamlar konsepti bizlere meydan okuyor. Kimin eli kimin cebinde formülü ile esrarengiz kişiler devreye girerken Adam’ın kayboluşu birtakım örtülü sırları eşelemeye niyetleniyor. Oğlunu bir casus programıyla gizleyen Anna dahil olmak üzere; hiç kimse Adam’a ulaşamadığı gibi kayboluşunun Igor merkezli olacağı kulaklarda çınlamaya başlıyor. Kalan bölümler Igor’un gerçekten yanlışlıkla mı öldüğü sorusunu işlese de; arka planda çok daha sosyal, kültürel bir tema işleniyor. Reşitlik çağına gelen çocukların ebeveyn kontrolü, genç intiharları, uyuşturucunun yaygın kullanımı, sorumsuz aile ve okul ortamı ve daha nicesi.

Netflix’in bir diğer yeni dizisi: Heartstopper

Coben’in benzer temalı ürünlerine tanıklık eden bireyler; Asla Vazgeçme yapbozu ile hangi sorunları aşması gerektiğini çok iyi biliyor. Gizemli bir ölüm ve kayboluşun ardından, mutlu gözüken aslında içlerin kan ağladığı, hırsların veya tatminsel faktörlerin insanı yok ettiği gibi gibi onlarca gündelik portre sunuluyor. Her anını kıvrım ve şaşırtıcı unsurlara ayıran; en nihayetinde de Adam’ın kaosunu çözmeye çalışan bir yapıya ev sahipliği yapıyor. Hafta sonunu gizem ve entrikalarla geçirmek isteyen kullanıcılar için çerezlik ihtiyacını karşılayan Asla Vazgeçme, Cohen’in en iyi ürünü olmasa da, listenin üst basamaklarında kendisini yer buluyor. Öyleyse keyifli seyirler.

Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,7 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hold Tight (Zachowaj Spokój) Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Krzysztof Oleksyn – Adam Barczyk
 • Magdalena Boczarska – Anna Barczyk
 • Leszek Lichota – Michal Barczyk
 • Agnieszka Grochowska – Laura Goldsztajn
 • Grzegorz Damiecki
 • Bartlomiej Topa
 • Agata Labno
 • Wiktoria Gorodecka
 • Mikolaj Sliwa
 • Jakub Pruski

Asla Vazgeçme Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: