Skip to content

Ateşböceği Yolu Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ateşböceği Yolu Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Ateşböceği Yolu dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, Firefly Lane eleştirisi, analizi, IMDb, aynı zamanda fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Ateşböceği Yolu Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in yeni dizisi Ateşböceği Yolu geçtiğimiz günlerde platformda izlenime sunuldu. Çoğu kullanıcının merakla beklediği diziler arasında yer alan yapım, geçen birkaç günün ardından beklentileri karşılamış oldu. Özellikle kitaplarla arası iyi olan izleyicilerin çok iyi bildiği bir konuyu ele alan dizi, son yılların en çok satan romanları arasında gösterilen Firefly Lane’den -Kristin Hannah- esinlenildi.

Kimilerinin bir solukta okuyup bitirdiği, kimilerinin ise kitap hemen bitmesin diye süreci günlere yaydığı bir konunun dizi hali nasıl olacağı büyük tartışma konusuydu. Fakat 10 bölümlük sezonun ardından çoğu soru olumlu bir şekilde cevaplandı. Bazı noktalardaki farklılıklar çok göze batmamakla birlikte senaristler başarılı bir içerik çıkarmış oldu. Herkesin öve öve bitiremediği kitap ve dizinin konusu şöyle:

Popüler dizilere buradan ulaşabilirsiniz.

Ateşböceği Yolu Dizi Konusu Yorumu

1970’li yıllardan günümüze kadar geçen sürede Kate ve Tully isimli iki kızın kıskanılası dostlukları ele alınır. Tully küçüklüğünü büyükannesi ile geçiren yalnız bir kızdır. Annesi içki ve alkol bağımlılığı yüzünden hayatını dışarda yaşamakta ve kızını görmeye neredeyse hiç gelmemektedir. Geldiği zamanlarda ise küçük kızın varlığını unutarak onu dışarıda kaybetmektedir. Kate aile kültürünü biraz daha çok benimseyen ve sevgisizliğin ne olduğunu pek bilmeyen bir kızdır. Onun tek sıkıntısı ise utangaç olması ve arkadaş edinememesidir. Tully fiziksel özelleri ve giyimiyle ön plana çıkarken Kate biraz daha demode giyimiyle karşımıza çıkar.

İlk giriş tanıtımlarının ardından geçen sürede Tully ve Kate biraz olgunlaşmaya başlar. Ve artık yollarının kesişme vakit gelmiştir. Tully’nin annesi yine ansızın ortaya çıkarak başka bir eve taşınacaklarını belirtir. Ateşböceği Yolu’ndaki evlerinde komşuları Kate ve ailesi olur. Tully’i ilk gördüğü anda hayran kalan Kate, ilerleyen dakika ve bölümlerdeki dostluğun temellerini atmış olur.

IMDb: 7,4

Dışarıdan bakıldığında çok sade gözüken konu ve içerik, eğlenceli hikayelerle süslenmeye başlar. İlk partiler, ilk sırlar, ilk aşklar ve buna benzer pek çok eşsiz olayın ardından ikili gerçek birer dost haline gelir. Kitaptaki hayran olunacak betimlemelerin ardından olayları gerçek hallerine benzer şekilde görmek keyifli hal alır. Çoğu olay kitaptaki enginliğe ulaşamasa da genel olarak başarılı bir şekilde ilerlemeye devam eder. Sonuç olarak bence kaçırmamalı ve bir oturuşta bitirmelisiniz. İyi seyirler…

Ateşböceği Yolu Oyuncu Kadrosu

 • Katherine Heigl – Tully
 • Ali Skovbye – Küçük Tully
 • Sarah Chalke – Kate Mularkey
 • Roan Curtis – Küçük Kate
 • Beau Garrett – Cloud
 • Ben Lawson – Ryan
 • Yael Yurman – Marah Mularkey
 • Jon-Michael Ecker – Max Brod
 • Paul McGillion – Bud Mularkey
 • Chelah Horsdal – Margie Mularkey
 • Brendan Taylor – Mutt
 • Brandon Jay McLaren – Travis

Ayrıca dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sade temasıyla izleyenleri mest eden dizilere göz atmak için buraya tıklayınız.

Ateşböceği Yolu Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: