Skip to content

Audible Engel Tanımayan Başarı Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Audible Engel Tanımayan Başarı Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Audible Engel Tanımayan Başarı kısa film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Audible Engel Tanımayan Başarı Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Audible, Riz Ahmed’li Sound of Metal’ı andıran eşsiz temasıyla Netflix dünyasına hızlı bir başlangıç yapıyor. 2019 yılında Darius Marder yönetmenliğinde vizyona giren Sound of Metal’da gördüğümüz; “işitme engelli bireyin çığlığı” benzetmesi, bu kez Audible Engel Tanımayan Başarı isimli kısa film ile gün yüzüne çıkıyor.

Netflix’in bir diğer başarılı içeriği: Sophie Toscan du Plantier Cinayeti

1 Temmuz itibariyle çeşitli video platformlarında hizmete başlayan belgesel, ilk günün ardından hak ettiği yorumları alamasa da son dönemlerin en başarılı kısa filmleri arasına ismini yazdırmayı kendisine borç biliyor. Kaldı ki onca olumsuz eleştiriye rağmen oldukça iyi iş çıkartıyor. İşitme engelli öğrencilerden oluşan bir okulun, Amerikan futbol takımına el atan Audible; merhametin, hoşgörünün, iyiliğin, sadakatin önemine vurgu yapıyor.

Home + Away, Go North ve Kid Yamaka gibi filmleriyle sinema dünyasında yer edinen başarılı yönetmen Matthew Ogens, eşsiz senaryo kabiliyeti ile -yine- dikkat çekiyor. Özellikle hassas temalı içeriklerdeki uçukluğu ile tanınan yönetmen, Audible’da da aynı alt metinleriyle gözlerden kaçmıyor. Çarpıcı, dinamik ve şefkatli tonuyla 40 dakikalık enfes senaryonun habercisi oluyor.

Audible Engel Tanımayan Başarı Film Yorumu

Audible, az önce de bahsettiğim gibi işitme engelli lise Amerikan futbolu takımına ışık tutar. Genel hatlarıyla bütün takım hakkında içerikler sunsa da özellikle Amaree isimli gence odaklanmamızı ister. Ve kısa süresine rağmen neredeyse bütün takım hakkında bilgiler vermeye devam eder. Aylardır yenilmediklerini; güce, ruha ve birlikteliğe sahip olduklarını belirtir.

Amaree eşsiz bir lider, evlat ve sevgilidir. Hiç azalmayan enerjisi, hiç azalmayan sevgisi vardır. Ki bunu gerçek anlamda kanıtlamıştır. Takımlarının aylar sonra kaybettiğini, 2 yaşındayken babasının evden çıkıp bir daha geri gelmediğini, en yakın arkadaşının kendisini öldürdüğünü belirtir. Ancak onlar için iyimser, onlar için de sevgi doludur. Ümidini yitirmeyen deli-dolu bir karaktere sahiptir. Bir yandan takımını final maçı için hazırlarken bir yandan da evini, sevdiklerini düşünür.

38 dakikalık süresine pek çok temayı sığdıran Audible, özellikle işitme engelli bireylere farkındalık yaratmak için büyük çaba sarf edecektir. Ve Amaree merkezli olarak yoluna devam ederek birliktelik duygusunu ön plana çıkaracak ve dokunaklı, ilham verici duruşuyla pek çok bireye örnek olacaktır… Kaçırmayın. Sonuç olarak: 7/10

IMDb: 4,0 (güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Audible Engel Tanımayan Başarı Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: