Skip to content

Bangkok Breaking Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Bangkok Breaking Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Bangkok Breaking dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer yeni içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Bangkok Breaking Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Bangkok Breaking dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Tayland denildiğinde akla ilk gelen kavramlar eğlenceli sokak kültürleri, sükseli şehir ve ülke manzaraları, farklı geleneklerden esinlenilen yemekler oluyor. Gidenin hayran kaldığı gidemeyenin de hayranlıkla takip ettiği yerleşim yerinde, gece hayatı da en değerli etkinlikler arasında yer alıyor. Ancak 23 Eylül’de Netflix platformunda alıcı karşısına çıkan Bangkok Breaking, Bangkok’un halihazırda olan ve iç açan güzelliklerinden ziyade bütün şehri etkisi altına alan siyah ve beyaz, aydınlık ve karanlık kadar zıt olan yozlaşmış bir hikâyeye işaret ediyor.

Öncelikle farklı kültür ve medeniyetlerden ilham alan, geniş senaryo yelpazesinde çalışmaktan onur duyan Netflix ve yapımcılarını tebrik etmek gerekiyor. Her ne kadar araya serpiştirilen -tabiri caizse- saçma sapan romantizmlerden, komedi olarak sunup güldürmeyen filmlerden sıkılsak da Tayland gibi henüz sadece 1 dizisine rastladığımız kültürlerin karşımıza çıkması iyi hissettiriyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde yayınlanan The Stranded’den sonra ikinci Netflix Tayland orijinal dizisi olan Bangkok Breaking… Yaratıcı Rehan Malik’in etkileyici dokunuşları ile 6 bölümlük nefes kesen bir içeriğe dönüşüyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Ve bu görsel güzelliklerinden ziyade karanlık komplolar üzerine kurulan şehrin merkezine de Wanchai isimli bir bireyi almaktadır. Ailesinin maddi ve manevi nedenler yüzünden problemler çektiğini gören vefalı Wanchai, çareyi iş dünyasının geniş olduğu ve her an her gün rahatlıkla para kazanabileceğini düşündüğü Bangkok’a taşınır.

Bangkok Breaking Dizi Yorumu

Kırsal yerleşkeden sonu gözükmeyen milyonluk başkente taşınmanın zorluğunu çekiyor. Ve şehre adımını attığı ilk anda problemleri de kendi üstüne çekmeye başlıyor. Kardeşinin ölümünden sonra ambulanslardaki acil durum bölümüne yerleştikten sonra da şehirdeki büyük girdabın içine dalıyor. Özellikle sağlık birimindeki yozlaşmış gelişmelerden yakınsa da… Şehrin derinliklerinde üstü kapatılan, adalet için vasıfsız hale getirilen kişi ve kurumlara “ders bildirme” arzusu taşıyor.

Netflix’in bir diğer çekici yeni dizisi: Jaguar

Kat isimli kadın muhabir ise Bangkok’un eski güzelliğini, endamını kaybettiğini söylüyor. Wanchai ile şans eseri tanıştıktan sonra Wanchai’nin de kendisi kadar deli yürekli olduğunu görüyor. Arka plana atılan, suçsuz yere cezalandırılan, suçlunun rahatça sokaklarda gezdiği milyonluk başkentin yolsuzluklara katlanamadığını belirttiğinde de ikili, harika bir takım oyununa imza atıyor.

Komplonun ne olduğundan, şehri karanlığa sürükleyen gelişmenin ne olduğundan ziyade Bangkok Breaking, sürükleyici tonuyla casusluk filmlerine taş çıkartacak bir performans sergilemektedir. Belirtmiş olduğum ifade bir nebze abartılı kaçsa da Tayland özelinde inşa edilen ve hiç beklenmedik kıvrımlarıyla 6 bölümlük kusursuza yakın bir senaryo ortaya süren yaratıcı bir projedir. Bu noktada da Wanchai ve Kat’in nabız yükselten performansları gözlerden kaçmamaktadır. Ancak şapka çıkartılacak asıl performans Wanchai ile cereyan edecektir. Kırsal yaşantısının ardından yaşadığı kaotik bir gelişme sonucu bambaşka bir kimliğe dönüşmesinin yanı sıra kendisini adalete kaptıran bir nevi süper kahramana dönüşür. Final bölümlerindeki sürprizleri de işin içine katacak olursak şaşırtan, hayran bırakan bir kişiliğe imza atar. Mutlaka izleyin. Ve ikilinin yozlaşmış hikayeler üzerine kurulan şehri kurtarma çabasına… Yaşadıkları zorluklara… Ve en nihayetinde de neye dönüştüklerine göz atın! Sonuç olarak: 6,5/10. Öyleyse sizler keyifli seyirler…

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6 bölümlük dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Sukollawat Kanarot – Wanchai
  • Sushar Manaying – Kat
  • Daweerit Chullasapya
  • Pavarit Mongkolpisit
  • Sahajak Boonthanakit

Bangkok Breaking Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: