Skip to content

Bartkowiak Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Bartkowiak Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Bartkowiak film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Bartkowiak Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Bartkowiak film incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

  • Dövüşçüler, aksiyonlar, ölümler, silahlar, intikamlar… Netflix’in 28 Temmuz 2021 itibariyle izleyenlere sunduğu Polonya yapımı filmi Bartkowiak, genel çerçeveden bakıldığında aydınlık başlangıcı ve karanlık sonu ile dikkat çekmeyi başarıyor. Genç ve dinamik oyuncu kadrosuyla bir nevi intikam savaşını temsil ederken 90 dakikalık akıcı bir hikâye ile buluşma fırsatı sunuyor.
  • Özellikle platformun bayılarak sunduğu; bilinmez kişilerin bilinmez geçmişleri kavramı ile yaşanan bir ölümden, bilinmezliğe doğru ilerlememize ön ayak oluyor. Bir nevi suç-polisiye temasını andırırken yapbozları birleştirmek bizlere düşüyor. Diğer detaylar şöyle:

Netflix’in Bartkowiak için vaat ettiği konu çok da sıra dışı bir izlenime kapılmamıza yardımcı oluyor. Söylenene göre MMA dövüşçüsü bir aile bireyinin ölen kardeşi yerine gece kulübünün başına geçtiğini ve akabinde de araba kazası olarak lanse edilen ölüm nedeninin, aslında bir kaza olmadığına şahit olmamızı istiyor. Tipik bir intikam savaşı havası sunan Bartkowiak sadece intikama odaklanmayıp karakterler ve aile arası kaotik gelişmelerden de faydalanmaktan geri kalmıyor.

Bartkowiak Film Yorumu

Yönetmenliğini Daniel Markowicz’in üstlendiği senaryosu ise Daniel Bernardi tarafından kaleme alınan Bartkowiak, filmin başlığını da oluşturan Bartkowiak karakterini mercek altına alır. Zorlu ve kanların kol gezdiği bir dövüş müsabakasının ardından tarihler 8 ay kadar ileriye alınarak bir gece kulübüne çevrilir. Ve hedef noktamız halen daha Bartkowiak ve onun gizemli durgun kişiliğidir. Kardeşinin ölüm haberiyle yerle bir olsa da nedense güçlü ve geleceğe sağlam adımlarla ilerlemek isteyen bir potansiyel birey kimyası sergilemektedir.

Çekirgeler Virginie’nin kolundaki açık yaradan kan ile beslendiğinde büyümeye başlayacaktır. Büyüyecek, üreyecek ve işler de yoluna girecektir. Ancak çekirgeler devasa boyuta ulaşırsa ne olur…? Cevabı The Swarm film inceleme yazısında…

Bana göre Bartkowiak gibi aksiyon-intikam konseptini taşıyan filmler için 90 dakikalık çalışma süresi yetersizdir. Her ne kadar hedefledikleri dinamik hikâye akışı izleyenle buluşsa da karakter derinliği olarak tabir edebileceğimiz kavram ortalamayı aşamamaktadır. Aksiyon-suç filmlerinde karakter derinliği önemli ilk ölçüt olmamasına karşılık benim hayran olduğum içerikler göz önünde bulundurulduğunda Bartkowiak ve diğer pek çok karakter havada kalmaktadır. Onun haricinde de 90 dakikalık bir içerikten olağanüstü bir performans beklemek akıl dışı olacaktır. Dövüşler, silahlar içimizde enerji seviyesini yukarıya taşımayı bilir. Ancak Polonya ve intikam ikilemi pek de yakışır kalmamaktadır. Sonuç olarak: 6/10.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

90 dakikalık film süresinde dikkat çeken diğer oyuncular:

  • Józef Pawlowski – Tomek Bartkowiak
  • Rafal Zawierucha – Steppy D
  • Danuta Stenka, Margo Marlow, Jan Frycz, Cezary Lukaszewicz, Bartlomiej Topa
  • Zofia Domalik, Antoni Pawlicki, Janusz Chabior

Bartkowiak Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: