Skip to content

Beni Çok Sev Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Beni Çok Sev Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Beni Çok Sev film konusu, yorumu, incelemesi, Love Me Instead eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Beni Çok Sev Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Beni Çok Sev film incelemesi spoiler içermiyor.

Netflix Türkiye olarak son zamanlarda oldukça iyi işler çıkartıyoruz. Her ne kadar 50m2, Aşk 101, Atiye gibi yapımları popüler kültürün dinamik getirileri sebebiyle eleştiriden eleştiriye ışınlasak da Kağıttan Hayatlar, Geçen Yaz, Bir Başkadır, Fatma benzeri projelerle olumsuz enerji toplarını bertaraf etmeyi başarıyoruz. Yine geçtiğimiz günlerde ilk sezonu ile izleyici karşısına çıkan Kulüp ile birlikte de sanırım Türkiye nezdinde inşa edilen en yaratıcı en göze hitap eden içeriklerden birine şahit olurken aslında hemen herkesin ortak kanıya ulaştığı ilk ürünlere de tanıklık etmiş oluyoruz.

Uzun lafın kısası… Bugünlerde Türk dizi ve sinema dünyasının vasatlığı üzerine pek çok yurt içi-dışı kanalda sakız kıvamı oluşmuşken Kulüp ya da Beni Çok Sev gibi yapımlarla, aslında gelenek ve göreneklerimizin sadece aşktan, ihanetten, cinayetlerden ya da evliliklerden oluşmadığını gösteriyoruz. Yeşilçam ile başlayıp yıllar içerisinde çeşitli kanallara evrilip onlarca yeni oyuncu ile dillere destan bir sinema tutkusu yarattığımızı düşünecek olursak hem ülke adına hem de sinema adına çok daha iyi yerleri hak ediyoruz. Yönetmenlerin kolaya kaçma iç güdüsüyle icra ettiği klişelerden uzaklaşmaya çalıştığımız gibi bugünlerde ismini yeni yeni duyduğumuz ekiplerle, üstümüzdeki kara bulutları dağıtıyoruz. Bazı gerçekleri, oturmuş kalıpları yok etmek için epey çaba sarf etmemiz gerekse de yer edinen bayat fikirler yerine her türlü mücadelenin verilmesi gerektiğini benimsiyoruz. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Beni Çok Sev Film Yorumu

Bu değişimi, gelişimi ve hatta baştan yapımı en çok benimseyen isimlerin başında 7. Koğuştaki Mucize ile mucizeler yaratan Mehmet Ada Öztekin’i söyleyebiliriz. Filmografisi bilinsin ya da bilinmesin, yıllar evvel icra ettiği proje ile hem ülke içi hem de ulusal basında ismini, ismimizi geçirmesi kusursuz hissettirmesine karşılık sinema aşkımızı ateşleyen ve en azından dramatik açıdan etkileyici bir yol haritası çizen, tadından yenmeyen bir içerik ile bizlere selam vermektedir. Haliyle, kendisinin dram ve aile konseptli bir senaryoda bu kadar iyi olması da Beni Çok Sev gibi yeni ürünlerin kapısını aralamaktadır. Yine ülkemin güzel topraklarını simgeleyen baş kaldırıcı unsurları merkezine almasına ilaveten… Dramı, aileyi, hapsi, duyguları yöneten bir kimliğe bürünmektedir.

Ve bütün olayların merkezine Ezel’in Tefo’su, Suskunlar’ın Sarı Bilal’i, Saygı’nın Selim’ini ve aslen Sarp Akkaya’yı almaktadır. Hemen her yapımda kendisine hayran bıraktıracak belli başlı üslupları olmasına ilaveten yine her dizide insanı güldüren de ağlatan da kendisi olmaktadır. Haliyle, Beni Çok Sev’de de tamamen aynı karaktere bürünürken bugünlerde hapishanede 14. yıla yaklaştığı görülmektedir. Memleketin aydınlık, iç açıcı sokak ve caddelerinden ziyade… Tamamen karanlığa işaret eden ortamda, Musa’nın 14 yılın ardından birkaç günlük izni olduğu görülür. Böylesine uzun bir hapis dönemini düşünecek olursak… Neredeyse çoğu gardiyanla ahbap, yakın arkadaş ilişkileri beslemektedir. Kaldı ki kendisine izin günü boyunca eşlik edecek Sedat da (Ercan Kesal) o isimlerin başında gelmektedir.

Türk sineması yoğun dram köşeleri…

14 yıl sonra, 1 günlük de olsa, hapisten çıkan Musa’nın geçmiş yıllarda ne tür sorunlarla karşılaştığı, neden hapishanede olduğu akış içerisinde belirtilirken aslında aile içinde oldukça karmaşık bir çatışma düzeni olduğu görülmektedir. İlk başta yüze atılan gülüşler, hoş sohbetler, tatlı ikramlar… Akabinde de soğuk çaylar, soğuk tavırlar gözlerden kaçmamaktadır. Ancak Musa’nın geri dönüşündeki en önemli etken, kızı olduğu lanse edilen Yonca’dır. Musa annesi veya eşi için değil. Belki de sadece Yonca için izin gününü feda etmiştir… Ancak ilerleyen dakikalar, aslında Yonca’nın Musa’nın kızı olmadığı ve Musa’nın kızının öldüğünü gösterecektir…

Tipik çarpık köy önergeleri, yoğun Türk dramları hissi ön plana çıksa da gerek oyuncular gerek akış boyunca aktarılmaya çalışılan ince alt metinler getirisiyle, Beni Çok Sev bambaşka kapıları aralamaktadır. İzleyicilerin hafızlarından canlanan “dramalardan bıktık” çağrılarına katılmakla birlikte hiç yoktan iyi olduğumuz alanda, iyi olduğumuz gösterilere devam etmemiz gerekmektedir. Bambaşka kapı sevdası ise kaçınılmazdır ki mahkûm Musa vasıtasıyla ön plana çıkmaktadır. Türk toplumunun içine kemiren geçmiş sırlar, saklanan gerçekler, aile içi çatışmalar Musa ile gerçeğe dönüşürken… Aslında kayıp giden duygusal efektler de gün yüzüne çıkmaktadır. Akkaya’nın yürek burkan oyunculuk denemesi ile de son noktayı koymaktadır. Kaçırmayın. Sonuç olarak: 7/10.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Love Me Instead Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Sarp Akkaya
  • Ercan Kesal
  • Songül Öden
  • Füsun Demirel
  • Güner Özkul
  • Aleyna Özgeçen
  • Ushan Çakır

Beni Çok Sev Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: