Skip to content

Beni Neden Öldürdün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Beni Neden Öldürdün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Beni Neden Öldürdün film konusu, yorumu, incelemesi, belgesel eleştirisi, Netflix yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, Crystal Theobald cinayeti hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Beni Neden Öldürdün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sanırım Netflix’in belgesel temalı içeriklerindeki haklı başarısını duymayan kalmamıştır. Ara ara dizi veya film sektöründe sekteye uğrasa da belgesel türündeki yapımları, bana göre büyük bir alkışı hak ediyor.

Konusu ister eğitim üzerine olsun (bkz: Varsity Blues Operasyonu: Üniversiteye Giriş Skandalı) isterse de suç-cinayet (Şüphe Altında: Wesphael Davası). Her şekilde izleyenlerin karşısına; hiç duyulmayan ve oldukça ilgici çekici bir konu ile çıkmayı başarıyorlar.

Bu başarılı belgesel listesine 14 Nisan itibariyle yeni bir üye eklenmiş gibi gözüküyor. Yine konusu çok eski yıllara dayansa da sinemanın modern hali ile ayrı bir boyut kazanıyor. Yönetmenliğini Fredrick Munk’ın yaptığı “Why Did You Kill Me?” izleyenleri 2006 yılında yaşanan trajik bir cinayet davasına götürüyor.

Crystal Theobald henüz 24 yaşında olan güzel ve içten kişiliği ile tanınan iki çocuk sahibi bir annedir. Ancak 2006 yılının Şubat ayında yaşanan trajik bir olay sonucu hayatını kaybeder. Kısacası cinayete kurban gitmiştir. Fakat bu noktada bazı soru işaretleri bulunmaktadır.

Beni Neden Öldürdün Film

Erkek arkadaşı ile beraber yolculuk halinde olan Crystal (arka araçta da annesi ve diğer aile üyeleri var), birkaç dakika sonra yaşanacak olaylardan habersizdi. Yolculuk halinde trafiğin seyrek olduğu kavşaktan geçerken, köşede başka bir araba ve elinde silah olan bir adam görüldü. Ve birdenbire arabaya ateş açmaya başladı. Sonucunda da bazı aile bireyleri yaralanırken Crystal hayata gözlerini yumdu.

Arka araçta olayları takip eden anne Belinda, cinayetin hazin üzüntüsünden sonra davaya göz atmaya başladı. Bu sırada ateş açanın kişinin mafyavari bir çetenin üyesi olduğu öğrenildi. Ancak silahlı çatışma, çete üyeleri ile Crystal ve ailesi arasında nasıl bir ilişki olduğu büyük bir soru işareti oluşturuyordu. Çünkü Crystal’ın o tür meselelerle yakından uzaktan bağlantısı bulunmuyordu. Böylece Crystal’ın ölümünün kazara olduğu (olabileceği) ön görüldü.

Ancak bir anne için olaylar bu kadar basit olamazdı. Hem polisin -nispeten- ağır hareketleri hem de davanın çözülemez hale gelişi, Belinda’yı yeni çözümlere teşvik eder. Soluğu internette alan Belinda, MySpace’te (artık yok) bir hesap oluşturarak olası şüphelileri araştırmaya başlar. Ancak işler beklenildiği kadar kolay değildi…

Neetflix’in yeni belgeseli ile; Belinda ve birkaç kişinin yardımıyla cinayet gününden bugüne kadar olan gelişmelere tanıklık ediyoruz. Gerek animasyon görüntüleri gerek canlı kasetlerle trajik anıya ortak olurken aile bireylerinin intikam ve yaş dolu gözlerine şahit oluyoruz. Mutlaka izleyin. Maalesef trajik bir ölüm ve arkada kalan onlarca aile bireyi….

Belgeselin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Beni Neden Öldürdün Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Yeni içeriklerden anından haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz. Sizlere keyifli seyirler dilerim. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d