Skip to content

Beyaz Çocuk Rick Film Konusu ve Yorumu

Beyaz Çocuk Rick Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Beyaz Çocuk Rick film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, White Boy Rick senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Beyaz Çocuk Rick Film Konusu ve Yorumu

Hızlı bir anlatı ile hikayesinin startını veren Beyaz Çocuk Rick, izleyenleri 1984 yılının Detroit şehrine götürür. Sokaklarda gangsterların kol gezdiği, uyuşturucunun günümüz kadar yaygın kullanıldığı, kaçakçılığın ve diğer pek çok suçun halka içe içe olduğu dönemde; birtakım olaylar vuku bulmaya başlamaktadır. Hikâyenin başrolünde ise asil tavırlarıyla göz kamaştıran Rick Sr. (Matthew McConaughey) ve oğlu Rick Jr. (Richie Merritt) yer alır.

Öyle ki baba ve oğul hayat çizgilerini birbirleri üstüne çizmiştir. Evin annesi, aileyi yıllar önce terk etmiştir. Üstelik Jr’nin uyuşturucu ile başa çıkamayan ve devamında da evden kaçan bir ablası vardır. Anlayacağınız üzere aile bireyleri hem bireysel hem de kaotik çevre şartları sebebiyle etrafa saçılmıştır. Bu sebeple aileyi temsil eden sadece iki kişi vardır. Baba ve oğul geçimini silah satıcılığı yaparak sağlamaktadır. Üstelik Rick Jr. henüz 14 yaşındadır. Dönemin maddi ve manevi zorluklarını yeteri kadar yansıttığımıza göre hikâyeye yön veren ana gelişmeler hakkında konuşmaya başlayabiliriz.

Beyaz Çocuk Rick Film Yorumu

Rick Jr, şu zamana kadar izlemiş olduğunuz filmlerin içine serpiştirilen karakterlerden en farklı olanıdır. Kaldı ki bu düşünceyi açık açık belli etmektedir. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen son derece keskin bir zekaya sahiptir. Evi terk eden bir anneye ve uyuşturucu yüzünden yaşadığı hissedilmeyen bir ablaya karşılık kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ve gözü yükseklerde olan bir çocuktur.

Küçük paralar yerine tomarca parayı, küçük çaplı çevre yerine geniş çete kavramını benimsemeye başlamasıyla birlikte ilk olarak Detroit patronu Jonny ile yakınlık kurmaya başlar. Arkasında büyük bir güç hissetmeye başlayan genç çocuğun tek hedefi bu değildir. FBI’ın kapısına gelmesiyle birlikte onların muhbiri haline gelecek ve uyuşturucu satıcılarını, çete bağlantılarını ortaya çıkaracaktır.

-Yönetmenliğini Yann Demange’nin üstlendiği White Boy Rick, gerçek bir hikâyeden uyarlanmaktadır. Ve tarih kitapları, 14 yaşındaki Rick Wershe Jr.’ın FBI ile çalışan en genç muhbir olduğunu işaret etmektedir.-

Beyaz Çocuk Rick, oldukça dramatik şartlar altında büyüyen ve bunalımlı bir geleceğin sinyallerini veren bir çocuğa ışık tutmaktadır. Ancak hikâyenin Rick Jr merkezli geçeceğini ilk çeyreği itibariyle belli etmemektedir. Çoğunlukla baba Rick’in savruk tavırlarıyla yön bulurken Jr’nin ufak sekansları ile yönünü bulmaya gayret etmektedir. Fakat Jr’nin çarpıcı kimliğinin ortaya çıkmasıyla beraber birtakım gelişmeler yaşanmaya başlayacaktır.

Beyaz Çocuk Rick’in aşırı etkileyici bir senaryo akışı olmasa da dönemin çalkantılı ABD’si hakkındaki gelişmelerden iyi yararlanır. Göze hoş gelen sokak hayatı ve müziği ile izleyeni ayakta tutmayı başarır. Sonuç olarak: 6/10.

Netflix’ten romantik-komedi temalı yeni bir film: Kimsin Sen

IMDb: 6,5

White Boy Rick Filminde Dikkat Çeken Diğer Oyuncular

  • Matthew McConaughey – Richard Wershe Sr.
  • Richie Merritt – Rick Wershe Jr.
  • Bel Powley – Dawn Wershe
  • Jennifer Jason Leigh – Ajan Snyder
  • Brian Tyree Henry – Dedektif Jackson
  • Rory Cochrane – Ajan Byrd
  • Eddie Marsan – Art Derrick
  • Jonathan Majors – Johnny ‘Lil Man’ Curry

Beyaz Çocuk Rick Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: