Skip to content

Beyaz Kaplan Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Beyaz Kaplan Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Beyaz Kaplan film konusu yorumu, The White Tiger incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Beyaz Kaplan Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix Hindistan ortak yapımı Beyaz Kaplan 22 Ocak’ta izlenime sunuldu. Sosyo-ekonomik açıdan yokları oynayan bir bireyin hayatta kalma mücadelesini konu eden film Aravind Adiga’nın aynı isimli ödüllü romanından Ramin Bahrani tarafından uyarlandı. Parasite’e benzer ortak konularıyla dikkat çeken film ilk günün sonunda olumlu tepkiler alırken izleyenlere eğlenceli ve umut dolu bir 2 saat vaat etmiş oldu. Her ne kadar 10/10 bir film olmasa da içeriği ve mesajlarıyla izlemeye değer bir film olacağını göstermiş oldu.

İlginizi Çekebilir: Run Hide Fight

Adarsh Gourav’ın canlandırdığı Balram karakteri üzerinden şekillenen film, her açıdan yoksul olan bireyin hikayesini konu ediyor. Küçüklü yaşlarından olgunluk zamanlarına kadar fakirliği diplerine kadar yaşayan Balram, zengin bir Hintli aileye şoförlük yapıyor.

Beyaz Kaplan Film Konusu Yorumu

Amerika’daki eğitim ve çalışma yıllarından sonra geri dönen Pinky ve Ashok ailesine hizmet eden Balram, yapısı ve doğası gereği sosyo-ekonomik problemleri kabul etse de kendini hiçbir zaman ezdirmiyor. Çalışkanlığı ve azmiyle patronlarının gözüne giren genç adam, onlar için vazgeçilmez hale geliyor. Başta Pinky daha sonra da Ashok’un Balram’a olan ilgisi artmaya başlıyor ve Balram başarı basamaklarını bir bir çıkarak pek çok adaletsiz yaklaşıma harika bir cevap veriyor.

IMDb: 7,2

Parasite filmindeki ailenin sisteme olan haykırışına benzer bir davranışı Balram ile görürken, ortamın adaletsiz ve ön yargıcı sistemini tatmış oluyoruz. Tam anlamıyla yoksul bir aileden gelen Balram, toplumdaki yerinin farkında olsa da bunu kabullenmeyişiyle ön plana çıkmaya başlıyor. Araba kullanmayı öğreniyor, ilişkilerini geliştirmeye başlıyor ve hayata kafa tutmaya başlıyor. Çok fazla duygusala bağlamanın anlamı yok fakat en azından deniyor ve sonundan iyi veya kötü bir yere ulaşıyor.

Genel anlamda beğendiğim ve izlenilir bulduğum bir filmdi Beyaz Kaplan. Yukarıda bahsetmiş olduğum senaryo film tarihinde ilk değil fakat buna benzer haykırış filmleri her daim hoşuma gitmiştir. Kabullenmeme ve hep biraz daha fazlasını zorlama. Hindistan yapımlı filmlere yeniyseniz, beğenmeyeceğinizi düşündüğüm birkaç nokta olsa da akışı odaklanmanızı öneriyorum. İyi seyirler…

Oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden bazıları:

  • Adarsh Gourav – Balram
  • Priyanka Chopra – Pinky
  • Rajkummar Rao – Ashok
  • Mahesh Manjrekar, Perrie Kapernaros, Swaroop Sampat, Vijay Maurya …

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Popüler film önerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Beyaz Kaplan Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d