Skip to content

Beyond Evil Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Beyond Evil Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Beyond Evil dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Beyond Evil Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Kore sinemalarında görmeye alışık olduğumuz; karanlık, gizem, gerilim ve karmaşıklık kriterlerinden büyük ölçüde nasibini alan Beyond Evil, 2021’in en iddialı dizi içerikleri arasında yer almaktadır. Özellikle son aylarda rastladığımız k-dramalarda görmeye alışık olduğumuz romantik-komedi temasından sıyrılarak karanlığın, öfkenin, gizemin başrolde olduğu şölen havası tadında bir polisiye hikayesine dönüşmektedir. Gizemli cinayet haberlerini merkezine alarak izleyen üzerinde büyük bir gerilim havası oluşturmasının yanı sıra yerinizden kıpırdatmayacak sürükleyici bir tona sahiptir.

Diğer k-drama önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tipik bir polis-katil kovalamacası olarak lanse edilen Beyond Evil’ın söylenenlerin aksine son derece başarılı bir polisiye dizisi olduğunu hatırlatarak sözlere başlamakta yarar var. Bugüne kadar pek çok polisiye içeriğine şahit olmamıza karşılık yazının başında sıkça belirttiğim “karmaşıklık, gizem” temasının bu kadar bariz bir şekilde kullanıldığı içerik sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir.

Beyond Evil Dizi Yorumu

Çoğu zaman polisiye dizilerinde katilin kim olduğunu son ana kadar duymak istemesek de Beyond Evil’da durumlar tam tersi şekilde ilerlemektedir. “Katil acaba kim” sorusunun cevabını ilk bölüm sonunda verilse, pek çok izleyen rahat bir uykunun tadını çıkartacaktır. (fazla abartmayalım, 4-5 bölüm sonra bazı taşlar yerine oturuyor.) Eleştirisel kısmı ise karmaşıklık boyutunun bazı sekanslarda gereksiz uzatılmasından ortaya çıkmaktadır. 16 bölümlük bir sezon yerine, daha kısa süreli daha az bölüm çıkartmak; genel bir kitle için daha verimli olacaktır. Ancak Beyond Evil, son zamanlarda izleyebileceğiniz en iyi polisiye dizilerinden biri olmaya adaydır. Mutlaka izleyin. Dizinin detaysız, en genel konusu şöyle:

Beyond Evil, Gyeonggi Eyaletine bağlı -kurgusal- Manyang ve Munju kasabasında geçmektedir. Hikâye, üzerinden 20 yıl geçen bir cinayet davasının üzerinden şekillenmeye başlar. Tarihler 20 yıl önceyi gösterdiğinde bir grup kadın öldürülmüş veya çeşitli sebepler yüzünden kaybolmuştur. Yerli halkı tedirgin eden dava hiçbir zaman çözüme kavuşturulmadığı gibi gizemini de dün gibi korumaktadır. Ortadan kaybolan genç kızlardan birisinin erkek kardeşi Lee Dong-sik’ten bir müddet şüphelenilmiş. Fakat sonuca ulaşılamamıştır.

Tarihler 20 yıl sonrasını gösterdiğinde Lee Dong, polis kimliğiyle karşımıza çıkmaktadır. Gözden düşen bir dedektif lakabıyla nam salan Lee Dong, kasabanın itici bir polisi konumundadır. Ve tahmin edileceği üzere 20 yıl sonra, 20 yıl önce işlenen vahşi cinayetlere benzer bir ölüm gerçekleşir. Cinayet davasında kendisine yardım edecek kişi ise Dedektif Han Ju-won’dur.

IMDb: 8,2

Gwimul Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

  • Shin Ha-kyun – Lee Dong Sik
  • Yeo Jin-gu – Han Ju Won
  • Sung-eun Choi – Yoo Jae Yi
  • Choi Dae-hoon – Park Jeong Je
  • Choi Jin-ho – Han Gi Hwan
  • Shin-rok Kim – Oh Ji Hwa
  • Park Ji-Hoon – Kwon Hyeok

Beyond Evil Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: