Skip to content

Big Shot Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Big Shot Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Big Shot dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Big Shot Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Marvyn Korn (John Stamos), geçmişi başarılarla dolu olan ve galibiyet rekoru imzasını taşıyan bir basketbol koçudur. Wisconsin Üniversitesi erkek takımını başarıdan başarıya taşısa da maç anındaki bir hareketi mesleğini ve ününü yerle bir eder. Çünkü çalınan bir düdüğe sinirlenmiş ve hakemin kafasına sandalye fırlatmıştır. Bence de. Çok fazla büyütülecek bir şey değil.

Disney + serisi Big Shot, eğlenceli dakikalara imza atan bir başlangıç ile seyirci karşısına çıkar. Korn’un başarıya aç, hırslı kimliği gözlerden kaçmazken basketbolu ve genç bireylerin kişisel hayatlarını ön plana çıkarır.

Kolejdeki başarısız macerasının ardından geçmişindeki zaferler ve ünü yok olmuştur. Menajeri yeni takımlar için toplantı ayarladığında havalara uçsa da karşısına çıkan bir lise takımı teklifi olur. Üstelik çalıştıracağı takım bir kız takımıdır. Hayatında hiç lise takımı çalıştırmamış olması yetmezmiş gibi kızların basketbol dünyası hakkında da bilgi sahibi değildir. Ancak hırsına yenik düşerek işi kabul eder.

Big Shot Dizi Konusu

Böylece Korn’un pek çok açıdan sınandığı bir savaş başlamış olur. “Erkeklere karşı sergilediği net ve katı tavır, kızlar karşısında nasıl bir etki yaratır?” sorusu gündemden düşmezken tanışma anında ilk bomba patlar. Çünkü okulun saygı değer velilerinden birinin kızını kadro dışı bırakmıştır. Üstelik bir başka kıza da kilo vermesi gerektiğini belirtmiştir.

Korn’a; kendisini Vikings ve Scandal gibi yapımlardan tanıdığımız Holly (Jessalyn Gilsig) yardımcı olur. Kızlara ve kızların karakterlerine karşı aşina tavırlarıyla dikkat çekerken; Korn ve takım arasındaki bağlantıyı sağlayan kişi konumunda yer alır. Hoş ve çekici tavırlarıyla ağırlık oluşturmasının yanı sıra ikili diyalogları da başarıyı sağlayan bir diğer unsurdur.

Genç kızların sorunlarına, psikolojik ruh hallerine alışık olmayan Korn (bir kızı olmasına rağmen) zorlu bir süreçten geçer. Bu noktada senaryodaki dram faktörü başarıyla işlenir. Ki hikâyenin geri kalan kısmı bu çizgiden faydalanmaya devam eder.

Henüz birkaç bölüm yayınlanmasına karşılık; takım ve takım ruhunu seven kişiler için ideal bir görüntü sağlar. Hali hazırda dram ve gençlik temalarını seven izleyenler için de önerilir bir içeriktir. Ben diziden keyif aldım. Bakalım sezonun kalan bölümü bizlere ne gösterecek? Takipte kalmayı unutmayın…

IMDb: 6,6

Yönetmen ve yapımcılar: Ron Underwood, Bill D’Elia, Grace Cary Bickley, Dean Lorey, Alyson Fouse, Jeff MacVittie …

Big Shot Oyuncuları

  • John Stamos – Marvyn Korn
  • Jessalyn Gilsig – Holly
  • Monique A. Green – Olive
  • Sophia Mitri Schloss – Emma
  • Tiana Le – Destiny
  • Cricket Wampler – Samantha
  • Darcy Rose Byrnes – Harper
  • Emery Kelly – Dylan

Bakın 2021 BAFTA Ödülü kazananları kimler: 2021 BAFTA Ödülleri sahiplerini bulu

Big Shot Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: