Skip to content

Billy the Kid Dizi Konusu ve Yorumu – Epix

Billy the Kid Dizi Konusu ve Yorumu – Epix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Billy the Kid dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Billy the Kid Dizi Konusu ve Yorumu – Epix

Billy the Kid dizi incelemesi ilk bölümleri içeriyor.

2022’nin ilk yarısı, çeşitli kanallarda izleyici karşısına çıkan western-uzak tarih temalı dizileri övmekle geçti. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Prime Video aracılığı ile bizlere ulaşan Outer Range başta olmak üzere, birkaç gün evvel yayınlanmaya başlanan Billy the Kid’in ardından kovboyculuk mezhebi tekrar hız kazandı. Prime Video’nun orijinal içeriğinde görülen doğaüstü dokunuşlu temanın aksine, Billy the Kid, gerçek bir hikâyeden uyarlanan konsepti ile izleyicileri 1860’lı yıllara götürerek kült westernın derinliklerine indi. Henry McCarty ismi ile bilinen ancak William H. Bonney ve Billy the Kid lakaplarını taşıyan kanun kaçağını ekranlara süslerken tarihin tozlu yapraklarından esinlenmeler sundu. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yaratıcılığını Michael Hirst’in üstlendiği yeni Epix dizisi Billy the Kid, projeye ismini veren Billy karakterine odaklanıyor. New York’un Doğu Yakası’nda doğup büyüyen küçük birey, ailesi ile birlikte yoksulluk ve muhtaçlık üzerine bir hayat sürüyor. Kansas, Colorado’da iş imkanlarının elverişli olması nedeniyle uzak diyarlara göç başlatmalarının ardından hem Billy’nin hem de dizinin seyri değişiyor ki, gelişmelerden ilki evin babasının ölümüyle sağlanıyor. Annesi ve kardeşleri ile yapyalnız kalan küçük adam, gündelik işlerle hayatını geçirmeye çalışsa da Meksikalı çeteler ile günden güne ilişki kurmaya başlıyor. Ufak çaplı hırsızlıklar yerini büyük soygunlara; çalıp çırpmalar birtakım ticaret kanunsuzluğuna bırakırken Billy’nin ismi sokak sokak zikrediliyor. (Gerçek hikayeye buradan erişebilirsiniz.)

Billy the Kid Dizi Yorumu

Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan dizinin ilk bölümlerinden elde edilen gelişmeler bahsi geçen özet cümledeki bilgileri içermesine karşılık; Billy the Kid’i popüler hale getiren olaylar diğer bölümlerde yaşanacak gibi gözüküyor. Tarihe ismini kazıyan, 20’den fazla kişiyi öldürerek bir nevi silahşör unvanına erişen bireyin gerçek hayatı büyük bir merak konusu haline geliyor. Cinayetleri, zirveye yükselişi, yakalanıp hapisten kaçması gibi birçok envantere ilaveten aile ile olan ilişkisi, ölüm anı gibi detaylar izleyicinin karşısına çıkmak üzere sıra bekliyor.

Diğer bir yeni dizi: Heartstopper

Giyim-kuşamdan dönemi yansıtan dış mekanlara, Billy’e hayat veren Tom Blyth’den hikâyenin kurgusuna kadar oldukça başarılı bir görüntü çizen dizi, gelecekler bölümler için hevesli olmamıza yardımcı oluyor. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 7,2 / Ayrıca güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Tom Blyth – Billy The Kid, William H. Bonney
 • Jonah Collier – Küçük Billy
 • Daniel Webber – Jesse Evans
 • Eileen O’Higgins – Kathleen McCarty
 • Declan O’Reilly – Şerif
 • Dakota Daulby
 • Sean Owen Roberts
 • Ryan Kennedy
 • Brendan Fletcher
 • Shaun Benson
 • Lisa Chandler
 • Chad Rook ve diğer.

Billy the Kid Dizi Konusu ve Yorumu – Epix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: