Skip to content

Bilmemek Film Konusu ve Yorumu

Bilmemek Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Bilmemek film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, Not Knowing senaristi, oyuncuları, blutv, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar…

Bilmemek Film Konusu ve Yorumu

Bir Avuç Deniz isimli filminden sonra ikinci kez yönetmen koltuğuna oturan Leyla Yılmaz, Bilmemek ile kuru bir aile dramasından ziyade başta Türkiye olmak üzere bütün dünyayı etkisi altına alan basmakalıp fikirleri masaya yatırıyor. Neredeyse her hafta farklı betimlemelerle karşımıza çıkan eşitsizliğin, sokaktaki bireylerin ağzına sakız olan eşcinsellik kavramının, mide bulandırıcı gelişmelerin birer norm haline gelişinin eleştirisini sağlıyor.

Ve bütün olay merkezinin başına da, bugünlerde, bir yandan üniversite sınavına hazırlanan diğer yandan da yıllardır layıkıyla gerçekleştirdiği su topu branşında rol alan Umut isimli genç bireyi alıyor. Basit ve yeterli bir çekirdek aileye sahip olduğu görülse de babasının (Yurdaer Okur) tükenmek bilmeyen maddi yönlü baskıları, yine babasının annesine karşı beslediği olumsuz hal ve davranışlar, aile bireylerinin gergin ve şiddet meyilli olabileceğinin sinyallerini veriyor. Rakı bardağım bitti, görmüyor musun? İbaresine kadar uzanan yerli-yersiz haykırışların merkezinde kalan genç Umut ise hayatın zorlu koşulları arasında oradan oraya savrulmaya başlıyor.

Disiplinli, saygılı, ailesine ve görevlerine bağlı kimliğiyle berraklık rüzgârı estiren genç birey, hayatın acı yüzüyle karşılaştığında, takım arkadaşları tarafından sarsıcı bir ithamla karşı karşıya kalıyor. Senin hiç kız arkadaşın yok… Hep Ali, Mehmet ile arkadaşlık ediyorsun. Yoksa eşcinsel misin? Şeklindeki soru karşısında baştan aşağı bir yıkım yaşayan Umut, okul ve spor hayatında birtakım bunalımlı zamanların içine sürükleniyor.

Bilmemek Film Yorumu

Leyla Yılmaz’ın Bilmemek isimli filmi, bizlerin görmediği ya da düşünemediği bir dünya hakkında portre çizmiyor. Alelade bir haber bültenini takip eden ya da en basit haliyle, dizi ve film dünyası içinde yer alan bireylerin halihazırda bildiği ancak hiçbir zaman sindiremediği bir gençlik draması ortaya koyuyor. Aile bireylerinin olumsuz hal ve üsluplarına rağmen gerek sosyal gerekse akademik açıdan ilerleme kaydetmeye çalışan bir bireyi, dünyanın çekilmez kriterleri ile baş başa bırakıyor. Umut’un eşcinsel olup olmadığını irdelemek yerine… Toplumun eşcinsel bireylere karşı beslediği olumsuz tutum hakkında fikirler sunarken… Aile bireylerinin de vasıfsız davranışlara ışık tutuyor.

HBO’nun çok sevilen dizisi: Raised by Wolves

Konsept, akış veya hikâye gereği oldukça nazik ve keyifli bir anlatıya sahip olmasına karşılık aynı samimi ve içten yorumları oyuncu kadrosu için söylemek mümkün gözükmüyor. Küçüğünden büyüğüne, tecrübesizden deneyimlisine tam anlamıyla vasat bir oyunculuk denemesi sunan Bilmemek… İşlediği toplumsal drama konseptiyle akılda kalması daha iyi bir sonuca işaret ediyor. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 6,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Emir Özden – Umut
  • Senan Kara – Selma
  • Yurdaer Okur – Sinan
  • Çetin Sarıkartal – Kemal
  • Levent Üzümcü – Atilla
  • Ulaşcan Kutlu, Sanem Öge
  • Arda Aranat
  • Berke Bük ve diğer.

Bilmemek Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: