Skip to content

Biohackers Dizi Konusu ve Yorumu | Netflix

Biohackers Dizi Konusu ve Yorumu | Netflix yazımızda; Biohackers dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Biohackers Dizi Konusu ve Yorumu Netflix

Aşağıda okuyacağınız Biohackers dizi incelemesi yazısında spoiler bulunmamaktadır.

Sinema dünyasında kaliteli içerikleriyle tanınan Almanya rekorlar üstüne rekorlar kıran Dark dizisiyle birlikte Netflix’e iddialı bir giriş yapmıştı. Yayınlanmaya başladığı yıldan itibaren yerli-yabancı bütün listelerde başı çekmesine karşılık diğer pek çok bilim kurgu temalı diziye ön ayak olmuştu. Hal böyle olunca dizi ve film dünyası, zaman yolculuğu temalı ya da daha genel tabirle bilim kurgu merkezli içeriklerle sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Ancak hiçbir dizi Dark kadar yaratıcı Dark kadar tempolu bir ilerleyişe sahip olamadı.

Diğer bir dizi önerisi: Racket Boys

Yaratıcılığını Christian Ditter’in üstlendiği 2020 yapımı Biohackers da değişimi hissettiren, farklılığın kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan bir dizi olarak bültene girmeyi başardı. Dark’a benzer gizem ve gerilim efektleri, tıp ve bilim dünyasını zorlayacak çağ açıcı detaylarına ilaveten Netflix denildiğinde akla gelen gençlik temasını da merkezine almayı bildi. Diğer detaylar şöyle:

Biohackers Dizi Yorumu

6 bölümden oluşan Biohackers, Mia isimli genç kızın tren yolculuğunda yaşamış olduğu trajik bir sekansla başlar. Öyle ki bir kadın fenalaşmış ve nefes alamaz gelmiştir. Tıp öğrencisi olduğunu iddia eden Mia, ortaya atılarak fenalaşan kadına yardım etmeye çalışır. Fakat geçen birkaç dakikanın ardından trenden sağ çıkan tek isim Mia olur. Çünkü trende biyolojik saldırı yapılmış ve Mia bir şekilde sağ kalmayı başarmıştır.

Biohackers, az önceki paragrafta da görüleceği üzere heyecanlı ve merak uyandıran bir giriş yapar. Çalkantılı başlangıcın ardından gözler iki hafta önceye çevrilirken birtakım karakterler ortaya çıkmaya başlar. Freiburg’daki okulunda yeni bir hayata merhaba diyen Mia ilk olarak, sentetik biyoloji alanında efsaneler yaratan ünlü profesör Tanja Lorenz ile tanışmamızı ister. Genç kadının başarılarından, insan sağlığına kattığı yeniliklerden söz eder. Ancak kibirli, intikam isteyen hırslı tavırları gözden kaçmamaktadır. İlerleyen dakikalar Mia’nın Lorenz’e karşı olan intikam dolu yaklaşımını açıklamayı hedeflemektedir.

Son günlerin popüler dizilerinden bir diğeri: Whitstable Pearl

Biohackers, son dönemlerde izlemiş olduğunuz diziler arasından en akıcı, en sürükleyici olanı olabilir. Nispeten kısa süreli bölümlerine (30-35 dakika); dikkatinizi toplayacak gençlik hikayeleri ve çoğu bireyin özlediği kampüs sekansları yerleştirilmiştir. Hal böyle olunca da birtakım flört evreleri ve gençliğe hitap eden dakikalar hüküm sürer.

Ancak Biohackers, Mia’nın gizemli kimliğini ortaya çıkarmakta bir nebze geç kalır. Bölüm aralarına yerleştirilen flashbackler, Mia ile profesör Tanja Lorenz arasında yıllar evvel gerçekleşen bir problemi ortaya koymasına karşılık yeterli derinliğe sahip değildir. Ancak oluşturduğu küçük çaplı hikâye ile izleyeni yerinden kıpırdatmamayı başarmaktadır. Bu noktadaki en büyük başarı bilim-kurgunun hem eğlenceli hem de teorik olarak verimli kullanılmasından geçmektedir. Çerezlik bir dizi. 6/10 …

IMDb: 6,8

2.sezonu ile tekrar izleyici karşısına çıkacak olan dizide yer alan diğer oyuncular:

  • Luna Wedler – Mia
  • Thomas Prenn – Niklas
  • Jessica Schwarz – Prof. Tanja Lorenz
  • Adrian Julius Tillmann – Jasper
  • Sebastian Jakob Doppelbauer – Ole
  • Caro Cult – Lotta
  • Jing Xiang – Chen-Lu

Biohackers Dizi Konusu ve Yorumu | Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: