Skip to content

Bir Katilin Anıları Dennis Nilsen Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Bir Katilin Anıları Dennis Nilsen Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Bir Katilin Anıları Dennis Nilsen belgesel film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Bir Katilin Anıları Dennis Nilsen Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes belgesel incelemesinde spoiler bulunmaktadır.

  • Bir süredir spor dünyası üzerinden şekillenen (Perde Arkası) çeşitli belgesel konseptlerine odaklansak da gerek blogun gerekse Netflix dünyasının severek takip ettiği suç belgesellerini özler, arar olduk. Neredeyse her hafta görmeye alışık olduğumuz, bir nevi düzenli dizi görevi gören içeriklere hasret kaldık.
  • Bu sözler bir suç belgeseli için iddialı olsa da başta araştırmalar devamında da trend listelerdeki başlıklar ile dünyanın suç belgesellerine olan ilgisini kabul etmek gerekmektedir. Bu sebeple Dennis Nilsen gibi cani katillerin başrolde olduğu içerikler her zaman ilgi odağı olmayı bilmiştir. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Bir Katilin Anıları… Netflix’in 18 Ağustos itibariyle izleyenlere sunduğu belgesel, pek çok kişinin hayatını elinden alan ve arkada da pek çok hüzünlü sevenleri bırakan bir katilin anlatılarıyla start almaktadır. Dennis Nilsen. Diğer belgesel filmlerden gördüklerimizden ziyade neredeyse tamamı katilin sözleriyle donanmış. Ve böylece de kısa süre önce yayınlanan diğer suç belgesellerinden ayrılmayı bilmiştir.

Bu tarz filmlerde ne beklemeliyiz şeklinde bir soruyla ilerleyecek olursak… Bir Katilin Anıları 80 dakikalık kısa çalışma süresine rağmen katil hakkında detaylı bir anlatı sağlamaktadır. Az önce de belirttiğim gibi neredeyse her dakikasını Nilsen’ın hapiste kaydettiği kasetlerle geçirmesine karşılık gerek görseller gerekse diğer dış seslerle hikayesine dolu dolu devam etmektedir.

Bir Katilin Anıları Dennis Nilsen Konusu

Dennis Nilsen isimli katil ise işin en temel noktasıdır. Ürpertici sesi ve üslubu ile izleyenleri ilk olarak 1980’li yılların başlarına götürür. İlk olarak 1978’den sonra cinayet işlemine karar verdiğini ve bu sebeple de durdurulamaz hale getirdiğini öne sürer. Eşcinsel olduğu öne sürülmesine karşılık küçük yaşlarda pek çok sorunla uğraştığını da eklemekten geri kalmamaktadır. Erkeklere karşı bir ilgisi olduğunu; onlarla bar, cafe benzeri yerlerde tanışarak evine davet ettiğini söylemektedir.

Diğer bir belgesel önerisi: Perde Arkası Şeytanla Son Maç

Kendisine göre keyifli vakit geçirdikten sonra da onları canice öldürür. Sayısı tam olarak bilinmemekle birlikte yaklaşık 15 tane cinayet işlediği belirtilmektedir. 1983 yılına kadar cinayetlerine kaldığı yerden devam eder. Cesetleri parçalar. Ve parçaları yıllarca diğer bir evinin döşemelerinde saklar. Ancak günler, aylar geçtikçe cesetlerden gelen koku bütün apartmana, mahalleye yayılır. Gelen şikayetler üzerine yakalanarak hapse (ömür boyu) girer. 2018 yılında, hücresinde ölü bulunur.

İngiltere Londra’nın en kötü şöhretli katilleri arasında zirveyi çeken Dennis Nilsen’in hapiste kaydettiği yaklaşık 250 saatlik ses kaydı olduğu belirtilir. Henüz kimsenin duymadığı ve bilmediği gerçekleri, cinayet aletlerini, girişimlerini, insanları nasıl kandırdığı; bu kasetler vasıtasıyla bizlere ulaşmaktadır. Çoğunlukla kendisinin anlatıları yer alsa da polisler ve ölen kişilerin röportajları da belgesel içine serpiştirilmiştir. Kaçırmayın….

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Katilin Anıları Dennis Nilsen Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: