Skip to content

Bir Katilin İfadeleri John Wayne Gacy Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Bir Katilin İfadeleri John Wayne Gacy Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Bir Katilin İfadeleri John Wayne Gacy belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon ve diğer gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Bir Katilin İfadeleri John Wayne Gacy Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

En az otuz genç erkek ve çocuğa istismarda bulunup, onları acımasızca öldüren John Wayne Gacy’nin kan donduran mirası, Netflix’in yeni belgesel serisi ile izleyici karşısına çıkıyor. 20 Nisan’da yayınlanan, ortalama bir saat süren üç bölümlük kataloğu ile yeni bir seri katil başrole geçerken Gacy’ye yöneltilen soruşturma davasının gelişmeleri, belgeselin kıvrım noktalarını oluşturuyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

  • Netflix; Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes orijinal isimli belgesel dizisini şöyle özetliyor… Güçlü ve bilindik kişilerle ahbaplık ediyor, zayıf gördüklerini ise avlıyordu. Yüzündeki gülümseme, içindeki yardımseverlik ruhu, sevecen kimliğini ortaya koysa da, o, sadist bir seri katildi.

70’li, 80’li yıllar… Seri katil kavramının en derinden hissedildiği, en keskin hatlarıyla insanoğlunun kâbusu olduğu dönemleri simgeliyor. Cikatilo, Edmund Kemper, Monsalve ve diğer onlarca isim kara listede kendisine yer bulurken bugünün konusuyla da ilgili bir isim ortaya çıkıyor. Ki bu isim, Bir Katilin İfadeleri serisinin ilk bölümüne işaret eden; bütün karizması ve lider kimliğine rağmen işlediği yüzlerce suç ile dünyanın en korkunç kimsesi olarak tarihte yer alıyor. Ted Bundy.

Bir Katilin İfadeleri John Wayne Gacy

Ve tarihler 20 Nisan’ı gösterdiğinde; Ted Bundy’nin de yaratıcılığını üstlenen Joe Berlinger, suç alemine yeni bir serüven katıyor. En az Ted Bundy kadar sorunlu, en az onun kadar hayal ile gerçek dünya arasında sıkışıp kalan bir seri katili ekran karşısına çıkartıyor. John Wayne Gacy. Ortalama 1 saat süren üç bölümü ile Gacy’nin soruşturma hikayesini bizlere sunarken seri katilin işlediği suçları, gerçek maskesini, itirafları, yalanlarını işliyor.

Netflix’in bir diğer yeni belgeseli: İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü

Aslında hikâye, tam da beklenildiği gibi, Gacy’nin, çok sevilen, çevresi tarafında değer gören; ve çeşitli organizasyonlarda boy gösterip “idol” kişi olduğunu göstermesiyle başlıyor. Saygın bir iş adamı olmasına karşılık palyaço kostümüyle boş vakitlerini hastanelerde geçirip, çocukları eğlendiriyor. Ancak, günler haftaları, haftalar ayları takip ederken Gacy’nin içinde bulunduğu toplumda ölümler artıyor. İş ve eğlence maksadıyla evine davet ettiği genç erkeklere cinsel saldırıda bulunup, onları öldürüyor. Ve bahçesine gömüyor. 1972 ila 1978 yılları arasında işlediği -en az- 33 cinayetle Katil Palyaço lakabını alan Gacy; Ted Bundy kadar acımasız bir kişiliğe işaret ediyor. Avukatları ile gerçekleştirdiği, henüz kimsenin tanıklık etmediği, 60 saatlik kaset kayıtları izleyici önüne sunulurken hikâyenin, Gacy’nin can damarı ortaya çıkıyor.

Sonuç olarak: 7/10. Öyleyse keyifli seyirler.

Belgesel dizinin güncel IMDb puanına buradan erişebilirsiniz.

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: