Skip to content

Bir Solukta İzleyebileceğiniz 5 Mini Dizi Önerisi

Yeni bir dizi arıyor ve uzun soluklu, bitmek bilmeyen dizilerden sıkıldıysanız; işte tam da size uygun 5 mini dizi önerisi! Genellikle 4-13 bölümden oluşan bu dizileri bir hafta sonunda hatta bir günde bitirebilirsiniz. Her duygunun iç içe olduğu bu mini dizileri izlemeden geçmemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

1) Şahsiyet (2018)

IMDb: 9,2

mini dizi önerisi-şahsiyet

Türk yapımı dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger yer alıyor. En iyi Türk dizileri arasında gösterilen Şahsiyet’in yönetmeni ise Hakan Günday. Ana karakter Agah Bey (Haluk Bilginer) alzheimer hastalığına yakalandığını öğrenir. Bu hastalık sonucu yaşadığı veya yaşayacağı her anıyı zamanla unutacağını bilen Agah, uzun zamandır ertelediği cinayeti gerçekleştirir.

2) When They See Us (2019)

IMDb: 8,9

Şu ana kadar izlediğim en iyi diziler arasında gösterebileceğim When They See Us, Amerika’nın en utanç verici olaylarından biri olan “Central Park Jogger” cinayetini ele alıyor. İşlemedikleri bu suç yüzünden hapse atılan bir grup siyahi genç, hayatlarının en güzel yıllarını hapishanede geçirir ve seneler boyunca kendilerini aklamaya çalışırlar.

Bu acıklı hikayeyi başarıyla gözler önüne seren Netflix’in diziden sonra yayınladığı, Central Park Five adlı belgeseli de mutlaka izlenmelidir.

3) The Night Of (2016)

IMDb: 8,5

5 mini dizi önerisi the-night-of

The Night Of İngiliz yapımı suç, dram ve gizem konulu bir dizi. Başrolünde oyunculuğu ile meşhur olan Riz Ahmed bulunuyor. Dizide, New York’ta bir üniversite öğrencisi olan Pakistan asıllı Müslüman Khan’ın (Riz Ahmed), bir gecede başına gelen beklenmedik olaylar üzerine gidiliyor. Bir kızı öldürmekle suçlanan Khan’ın soruşturma süreci sizleri bekliyor. Kendisini temize çıkarabilmek için uğraşan avukatla yaşadıkları mücadele izlenilmeye değer.

4) 11.22.63 (2016)

IMDb: 8,2

Stephen King’in 22/11/63 adlı eserinden esinlenen 2016 yapımı bilim kurgu dizisidir. Zamanda yolculuğu konu alan dizinin başrolünde hemen hemen herkesin hayranı olduğu James Franco var. Lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping’in (James Franco) yaşadığı sıra dışı hayatı ele alınıyor. Geçmişe açılan bir kapı olduğunu keşfediyor ve 22/11/63 tarihinde gerçekleşen John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışıyor.

5) Unorthodox (2020)

IMDb: 8,1

Katı Ortodoks Yahudi inanışlarına dayanan, muhafazakâr bir ailede yaşayan Esty’nin (Shira Haas) kaçış planlarını ele alan 4 bölümlük bir mini dizidir. Kadınların rolünü sadece ev hanımı ve anne olarak gören; eğitim, iş, sosyal hayat gibi etkinlikleri kısıtlayan bir dini anlayıştan söz ediliyor.  Dizi halen bu hayatı yaşamakta olan kişilerin sesi olmaya çalışmış. Bu diziyi izlerken Ortodoks kültürü hakkında bilmediğiniz ilgi çekici noktalarla karşılaşabilirsiniz ve bu da diziyi hayretle izlemenize sebep oluyor.

Bir Solukta İzleyebileceğiniz 5 Mini Dizi Önerisi yazı sonu. Diğer dizi önerilerden görüşmek üzere…

Karantina günlerinizi eğlenceli hale getirecek film önerileri arıyorsanız: Karantina Günlerinizi Güzelleştirecek 10 Film Önerisi

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: