Skip to content

Birds of Paradise Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Birds of Paradise Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Birds of Paradise film konusu, yorumu, incelemesi, Cennet Kuşları eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Birds of Paradise Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Looking for Alaska, Hanna ve Legion gibi son yılların sükseli dizilerindeki birkaç bölümlük yönetmenlik denemeleriyle olumlu yorumlar toplayan Sarah Adina Smith, 5 yıllık sürenin ardından uzun metrajlı yeni filmiyle bültenlere geri döndü. A.K. Small’un Bright Burning Stars isimli romanından uyarladığı senaryoda izleyenleri Paris’in sanat kokan sokaklarına uğurlarken merkezine de başarı için can atan iki keskin karakterli balerini aldı. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Kate, ABD Virginia’dan hayallerini gerçekleştirebilmek, herkes yeteneğine kanıtlayabilmek için Paris’e gelir. İşçi sınıfı bir aileden geldiğini ve babasının kendisi için epey zorlu süreçler yaşadığını belirtir. 5 yıllık balerin kariyerine sahip olmasına karşılık kendisine güveni tamdır. Üstelik Paris’in prestijli okullarından burs almayı başarmış. Ve gözünü Opéra national de Paris’ten başarı ödülü kazanmaya dikmiştir. Ancak tahmin edemediği, kestiremediği bir durum vardır ki… O da başta ABD ile Avrupa arkasındaki kültürel çatışmadır. Günlük işleyişler, anlık ilişki farklılıkların yanı sıra ergenliğin hat safhada olduğu bir düzene gelmiştir.

Birds of Paradise Film Konusu

Ve kendisini zorlayacak kaba tabirle kendisine zulmedecek isimlerin başında da Marine gelmektedir. Eskiden okulun bir numaralı balerini olmasına ilaveten yeteneği, karakteri, fiziksel özellikleriyle Kate’e meydan okumaktadır. Üstelik Marine, bu yarışma için eskisinde de çok hırslıdır. Çünkü kısa bir süre önce ikizi Ollie intihar ederek ölmüştür. Ve Kate’in meraklı kişiliği, ikilinin ilk tanışma anını tokatlarla yaşamasına sebep olacaktır.

2021 yapımı diğer bir Amazon Prime Video filmi: Deliler Balosu

Yönetmen Sarah Adina Smith, iki karakter özelinde keskin ve zıt portreler çizme konusunda iddialıdır. Yıllarını sanata adayan, hırçın, başarıya aç bir karakter ile sanata yeni başlayan, içe kapanık fakat mücadeleci kişiyi çarpıştırır. Sert ve yumrukların konuştuğu tanışma sekansından sonra ikiliyi aynı oda içine sürüklerken birbirlerinden nefret edişini izler. Ve bu nefret sahnelerinin büyük bir aşk filizine dönüşeceği de o an belli olur. Klişeleşen LGBT kavramı üzerine inşa edilen vasat bir senaryo izlenimi sunar. Fakat balerinlik gelişmesi ile alışılagelen veya basmakalıp olan sahte aşk mesajlarına, hemen yöneltmez. Dakikalar süren rekabet, psikolojik savaşa ardından da aşka ve yarışmaya odaklanır. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,9

Cennet Kuşları filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

 • Kristine Froseth – Marine Elise Durand
 • Diana Silvers – Kate Sanders
 • Jacqueline Bisset – Madame Brunelle
 • Caroline Goodall – Celine Durand
 • Hélène Cardona – Parisian Ballet Teacher
 • Nassim Lyes – Jamal
 • Daniel Camargo – Sasha
 • Solomon Golding – Luc
 • Eva Lomby – Gia
 • Jeremy Wheeler – State Department Official
 • Alice Dardenne – Claire
 • Osiel Gouneo – Benjamin

Birds of Paradise Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: