Skip to content

Biz Büyüyemedik Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Biz Büyüyemedik Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Biz Büyüyemedik film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Biz Büyüyemedik Film Konusu ve Yorumu – Netflix

İlk Aşk, Romantizm ve Drama temalarıyla 5 Ekim Cuma gününde bültene giren diğer pek çok dizi ve filmlerden birisi olan Biz Büyüyemedik, bugünlerde 40’lı yaşlarında olduğu ön görülen Makoto Sato isimli adamla başlamaktadır. Saçlarına düşen aklar, kan çanağına dönüşen gözler, kırışmış göz altı öbekleriyle -tahmin edildiği gibi- yavaş ve derinden sarsan bir ön izleme sunmaktadır. Makoto’nun acelesi de yoktur. 2 saatlik çalışma süresi boyunca hem kendinden hem de dünyada kopup giden duygular hakkında detaylı bir baş kaldırış yapmak için hazırdır.

Aylardır, yıllardır romanını bitirmeye çalışmasının yanı sıra yine aylar, yıllardır yalnızlığı ile bilinmektedir. Çalıştığı yayıncı kapısından ayrılmamasına karşılık bugünlerde online tanışma uygulamalarında birine rast gelmiş. Ve “muhtemel eş” için orada bulunacaktır.

Yönetmenliğini Yoshihiro Mori ve Hayato Kawai’nin senaryosunu ise Ryô Takada ve Cinder’in üstlendiği Biz Büyüyemedik -nedeni tam bilinmez- sıra dışı bir başlangıca imza atmaktadır. Makoto Sato’nun halinden, duygusallığından, dünyadan sıkılmış olması sinema dünyası için bir ilk olmadığı gibi aslında klişeye yönelen ve gelecek dakikalarında virajlı dokunuşlar sunmayacağının göstergesidir. Usta oyuncuda cazip gelen, bizi kendisine çeken duygusal çöküntüden ya da Halloween, Chrismas gibi eğlenceli dönemlerin çokluğunda olsa gerek… Muazzam bir start sunmaktadır.

Biz Büyüyemedik Film Konusu

Haliyle bütün hikâye de o ve onun buhranlığı ile geçmeyecektir. Online dünyadan takipleşme isteği aldığında, hafızasında, anılarında canlanan bir parça çıkagelerek yaşlı adamı bambaşka bir dünyanın içine bırakmaktadır. 25 sene önce birliktelik kurdukları, hayatı birbirleri ile geçireceklerine söz verdikleri Kaori Kato ile yaşadıkları ilişkinin anılarına gömülen yaşlı adam, bugünün dünyası ile o günkü dünya arasında, kendisinden kopup giden ve hiçbir zaman yerine oturtamadığı duygularına, eylemlerine, amaçlarına flashbackler sunacaktır. İlk olarak Kato ile kurdukları ilişkiyle başlayacak. Ve o günden bugüne kendisine aynadan bakacaktır.

Netflix’in bir diğer yeni içeriği: Benim Adım Yara

İşin özü… Biz Büyüyemedik, beklenilen aksine epey duygusal epey şiirsel dakikalara sahne olmaktadır. Makoto’nun verimsiz iş hayatı ile başlayıp online dünya ile tanışmasının ardından hikaye tamamen farklı bir vizyona, zamana evrilirken Kaori ile tanışmamız son noktayı koyacaktır. İkili arasındaki hem iyi hem kötü dakikalar, ayrılıklar, barışmalar, eğlenceler… Makoto romanını elbet bitirecektir. Ancak yolun sonu, pek de iç açıcı değildir… Şimdilik… Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 7,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

We Couldn’t Become Adults Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Mirai Moriyama – Sato
 • Sairi Ito – Kaori
 • Masahiro Higashide – Kenta
 • Masato Hagiwara – Hideaki
 • Sumire – Sue
 • Atsushi Shinohara – Toshihiko Nanase
 • Takehiro Hira
 • Lasarl Ishii
 • Yuko Oshima
 • Moemi Katayama
 • Masanobu Takashima

Biz Büyüyemedik Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: