Skip to content

Black as Night Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Black as Night Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Black as Night film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Gece Kadar Kara yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Black as Night Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Katrina Kasırgası New Orleans’ı harap ettikten sonra bireyler eski benliklerinden uzak gözüküyor. Shawna o günlere tam olarak şahit olmasa da bugünün dünyasında geçmişin izlerinin var olduğuna inanıyor. Bir yandan ergenliğin getirisiyle psikolojik savaş verirken diğer yandan uyuşturucu bağımlısı annesi ve deliler gibi aşık olduğu Chris’i düşünüyor.

Diğer popüler filmlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Black as Night’ın giriş sahnesini göz ardı edecek olursak, filmin klasik gençlik ve reşit olma draması olduğunu düşünebilirsiniz. Kendi benliğine arayan ve tamamıyla özgüven sorunlarıyla lise yıllarını geçiren genç bir kız özelinde sekanslar sunarken yavaş temposuyla Netflix’in bayık dizilerini anımsatmaktadır. Yakın arkadaşı Pedro vasıtasıyla aradığı değişiklik ihtiyacını karşılamaya çalışmasının yanı sıra Chris isimli potansiyel sevgi adayıyla yalnızlık kavramını geride bırakmaya çalışmaktadır.

Black as Night Film Yorumu

85 dakikalık çalışma süresinin ilk çeyreğini Shawna nezdinde geçiren Black as Night’ın fragmanlarda görmüş olduğumuz vampir teması ile buluşması oldukça yakın gözükmektedir. Kaldı ki şüpheli vampirimiz ilk ölümünü gerçekleştirdiğinde Shawna orada olacaktır. Annesini gülünç vampirlere kaybeden Shawna, bugünlerde yakın arkadaşı ve diğer birkaç kişi yardımıyla vampir avına çıkarak şehri tekrar yaşanabilir kıvama getirecektir.

Black as Night’ın ilk görsel ve fragmanlarına şahit olduktan sonra -herkes gibi- heyecanlandığımı söylemek istiyorum. Özellikle Katrina Kasırgası ve New Orleans merkezli vampir savaşı temasını görmek de işin bir diğer cazip kısmıdır. Ancak filmin başlamasıyla birlikte, basitlik kokan dokunuşlar vasıtasıyla, bütün heyecan ve alevlenmeler bertaraf olmaktadır. Sevimsiz bir dostluk, yapmacık bir romantizm, zengin bir vampir avcısının ortasında kalan Shawna’nın reşitlik sınavının ardından vampirlere yönelmek de korku ve gerilimin yitirilmesindeki en can alıcı noktalardır. Zaman kaybı. Sonuç olarak: 5/10.

IMDb: 3,6

Gece Kadar Kara film oyuncuları ve diğer karakterler:

  • Asjha Cooper – Shawna
  • Mason Beauchamp – Chris
  • Tunde Laleye – Yakubu
  • Sammy Nagi Njuguna – Tunde
  • Fabrizio Guido – Pedro
  • Derek Roberts – Steven
  • Joseph Singletary – Vampir

Black as Night Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: