Skip to content

Black Beach Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Black Beach Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Black Beach film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, aynı zamanda oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Black Beach Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

JustWatch geçtiğimiz günlerde bir araştırma sonucu paylaştı. 2020’nin son çeyreğinde en çok kullanılan dizi-film platformları araştırmasına göre Netflix %25 ile ikinci sırada yer aldı. İlk sırayı %44 ile BluTV ele geçirirken, üçüncü sırada ise %18 ile Prime Video yer aldı. Buradan da bizlere şu sonucu çıkartmak düştü. Netflix yıllardır elde ettiği başarıları Türkiye çapında kaybetmeye başladı. Geçtiğimiz yıllara oranla büyük ölçüde düşüş yaşayan platformun ileriki aylardaki performansı merak konusu oldu.

İlginizi Çekebilir: Aşka Yolculuk

2020 her sektörde olduğu gibi sinema dünyası için de bir nebze düşük seviyede ilerledi. Fakat bana göre 2021 yılı sinema alanında -aynı zamanda da Netflix- oldukça iyi seviyede başladı. Son günlerin popüler filmleri The Dig, Beyaz Kaplan başta olmak üzere Pieces of Woman ve Donma Noktası gibi yapımlar platform kullanıcıları için etkileyici içeriklerdi. Yine şu an paylaşıyor olacağım Black Beach; Malcolm & Marie, I Care A Lot ve Bütün Arkadaşlarım Öldü gibi filmler de kullanıcılara epey hitap edecek gibi gözükmekte. Black Beach incelemesine geçmek gerekirse…

2020’nin son aylarında İspanya’da yayınlanan aksiyon-macera türündeki film 3 Şubat’ta Türkiye’de izlenime sunuldu. Özellikle başrolünde Raúl Arévalo olmasından dolayı filme olan heyecanımız oldukça fazlaydı. Ve işlenecek konu hakkında pek çok yorumlarda bulunulsa da aksiyon boyutunu kimse tahmin edemedi. Genel hatlarıyla olumlu bir seyir sunan film, şu ana kadar elde etmiş olduğu 5,0’lık IMDb puanıyla izleyenlerden çok da geçer not alamayacağını göstermiş oldu. Bazı kısımların nefes kestiği bazı kısımların ise “çok gereksiz” dedirttiği filmin konusu şöyle:

Black Beach Film Konusu Yorumu

Film Carlos’un New York’taki aile yaşantısıyla başlamış oluyor. Baba olma yolunda ilerleme kaydeden Carlos, işi (avukat) ve evi arasında hayatını geçiriyor. Daha sonra hiç beklenmedik bir haber alıyor. Ortaklarından gelen bilgide, Afrika Bölgesi’nde bulunan Amerikan petrol firmasından bir mühendisin kaçırıldığı söyleniyor. Oldukça basit bir konuyla giriş yapan film, Carlos’un etrafında şekillenmeye başlıyor. Geçmişte, New York’taki hayatının çok gerisinde bir yaşamı olduğu ortaya çıkarken kendi içinde birtakım savaşlar vermesi gerekiyor.

Devamında başta siyasal sorunlar olmak üzere askeri ve ülke şartları konusunda çeşitli kıvrımlar hissediliyor. İsmini Afrika’da bulunan bir hapishaneden alan film, çeşitli komplo teorilerine ayak basarak bölgenin hazin zorluklarına değinmeye devam ediyor. Fakat soluksuz heyecanı sadece birkaç noktada yakalayan film, çoğu zaman beklentinin altında kalarak derinliği sağlayamıyor. Ve anlatılan konu havada kalmış oluyor. Filmi çok beğenmediğimi belirtmekle birlikte Netflix’in diğer filmlerini beklemeniz gerektiğini söylemek istiyorum. Mutlaka takipte kalın… İyi seyirler.

  • Raúl Arévalo – Carlos
  • Paulina García – Elena
  • Candela Peña – Alejandra
  • Claude Musungayi – Graham
  • Babou Cham – General Guillermo Mba
  • Lidia Nené – Lucía
  • Melina Matthews – Susan

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer film önerilerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Black Beach Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: