Skip to content

Black Box Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Kara Kutu

black box film konusu yorumu ve incelemesi

Black Box Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Black Box film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yakın zamanda Türkiye’ye de dahil olmasıyla popülerliğini üst aşamaya çıkaran Amazon Prime Video, yeni yapımlarına kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye’ye yeni dahil olmasına rağmen kısa bir süre içinde Netflix ile olan rekabeti iyice kızıştıran platform, fiyat-performans açısından güzel bir olanak sağlıyor. Her gün birçok yapımın ilave edilmesiyle birlikte, üye sayısının artması da gayet doğal gözüküyor. Ben de sizlere ABD’de dün (6 Ekim 2020) itibariyle yayınlanan Black Box filmi hakkındaki görüşlerimi paylaşmak istedim.

Yukarıda da belirttiğim gibi Netflix ile olan rekabet günden güne artıyor fakat; Amazon’un güzel içerikler çıkarması adına daha uzun bir yolu olduğunu düşünüyorum. Yakın tarihte yayınlanan başka bir Amazon yapımı Chemical Hearts filminde de gördüğümüz üzere; içerik ve oyuncular açısından belirli bir ilerleme kaydedilse de, maalesef vasatı aşamıyor. Zamanla birçok önemli kavramın daha da iyiye gideceğini düşünmekle birlikte, sinema sektörüne önemli katkılar sağlayacağını belirtmeliyim.

Amazon Original: Chemical Hearts

Black Box Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Emmanuel Osei-Kuffour yönetmenliğindeki Black Box filmi; bilim-kurgu, gerilim türleriyle karşımıza çıkıyor. Senaryosu Wade Allain-Marcus ve Stephen Herman tarafından yazılan film, IMDb tarafından 6,0 puana layık gösterilmiş. (yayınlanmasının üzerinden kısa bir süre geçtiğini unutmamak gerek) Yine de bu puanın çok çok üstüne çıkabileceğini düşünmüyorum. Sanırım uzun bir süre Matrix, Yıldızlararası, Avatar tadında bir bilim-kurgu filmi ile karşılaşamayacağız. Bu bilgileri önceden söyleyerek beklentinizi ona göre ayarlamanızı istedim. Filmin kesinlikle kötü olduğunu düşünmüyorum fakat 10/10 olmadığını da belirtmek istiyorum. Gerilim dolu dakikalar sizi bekliyor.

Nolan, karısını trafik kazasında kaybeden ve kendisi o kazadan kurtulsa da hayatına hafıza kaybıyla devam etmekte zorunlu olan bir babadır. Kızı Ava sayesinde hayatına devam etmeye çalışan Nolan; hiçbir şey hatırlamamakla kalmayıp, eskiden başarılı bir şekilde yaptığı fotoğrafçılık işini de yapamamaktadır. Büyük bir çaresizlik tufanına yakalanan baba soluğu deneysel terapi seansından alır. Terapiyle birlikte kaybolmuş anılarını hatırlamaya ulaşmaya çalışsa da, işler istediği gibi gitmemektedir. Doktorun “Kara Kutu” adını verdiği bir cihazla tanışmasıyla, filmin gerilim boyutu da şekillenmeye başlar. Nolan’ı hipnoz ederek tedaviye başlayan doktor, deneysel çalışmasını yürürlüğe koymuş olur. Bu noktadan sonra filmin seyri tamamen değişmekle kalmayıp, sizi şok etmeyi başarıyor. İyi seyirler…

  • Mamoudou Athie – Nolan
  • Phylicia Rashad – Lillian
  • Tosin Morohunfola – Gary
  • Donald Watkins – Thomas
  • Amanda Christine – Ava

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film incelemelerine anında ulaşmak için abone olmayı unutmayın!

Black Box Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Kara Kutu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: