Skip to content

Blackhat Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Hacker

Blackhat Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Hacker yazımızda; Blackhat film konusu yorumu, Hacker Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Blackhat Film Konusu Yorumu ve İncelemesi Hacker

Çin’de bulunan bir nükleer reaktöre siber saldırı yapılır. Ve bu saldırı, hükümeti ayağa kaldıracak düzeyde bir patlamaya sebebiyet verir. Yetkili kişiler saldırı hakkında araştırmalara başlasa da hiçbir sonuç elde edemezler. Üstelik Çin’deki hareketliliğe benzer bir olay da ABD borsasında yaşanmaya başlar. Bir grup insan ülkeleri büyük bir tehlikeye sürüklemekte ve aynı zamanda da çaresiz bırakmaktadır.

Böylelikle iki devletin kolluk kuvvetleri bir araya gelerek saldırılar hakkında soruşturma açarlar. Ancak bu işle ilgilenen pek çok kişi operasyon hakkındaki kodlara ulaşamaz. Her bir ilerleme hüsranla sonuçlanırken devletlerin çehresini değiştirecek yeni hamle kapıdadır. Hathaway.

Teknoloji, ırkçılık, siyaset ve diğer birçok konu Coded Bias isimli belgeselde bir arada. Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Blackhat Film Konusu Yorumu

Hacker lakaplı Hathaway, geçmişindeki küçük-büyük dolandırıcılıkları sebebiyle hapiste tutulmaktadır. Ancak yetkili kişilerin özel isteğiyle birlikte devletlerin üstünü kara bulutlarla dolduran korsanları ele geçirmeye niyetlenir. Eğer kodları başarıyla ele geçirip düzeltmesine ön ayak olursa hapis cezasında indirime gidilecektir. Böylece Hathaway’ın zorlu mücadelesi başlamış olur. Ancak tek sorun kodlar değildir. Bu problemi çözmek için silahlara da başvurmak gerekmektedir.

Tipik bir “Amerikan ve popüler başarılı oyuncu” merkezli filme hepiniz hoş geldiniz. Sanırım senaryonun kısa özeti sizlere bir fotoğraf sunmuştur. Çünkü içerikte ele alınan temalar çoğunlukla bu şekildedir. Aksiyonun, heyecan ve sanki dünyanın sonu gelecekmiş gibi işlenen zaman problemi içeriğin temelini oluşturur. Dahice hacklemeler, kodlar, birkaç asi devlet adamı ve silahlar…

Ancak konu ve senaryo “tipik” olsa da sahneler gayet çekici başlar. İnsanlar üzerindeki saldırı tedirginliği, izleyen üzerinde baskı yaratmayı başarır. Ki birkaç dakika sonra yaşanan manzara, bu başarının sırrını ortaya çıkarır. Böylelikle aksiyon temalarında sıkça görülen “kaotik ortam ve belalı kişiler” kısmı başlamış olur. Sonrasında ise Hathaway ile tanışma gerçekleşir.

İsmini Thor karakteriyle tanıdığımız Chris Hemsworth, Hathaway karakterine hayat verir. Ve bazı kimselerin görüşlerine nazaran etkileyici bir performans yakalar. Hapishanedeki körelmiş bilgilerini gün yüzüne çıkartmak onu oldukça mutlu ederken her suçluda olabilecek potansiyel girişimleri de araya sıkıştırır. Akabinde de silahlı çatışmalar başlar.

Film ve gidişat muazzam değildir. Ancak orta halli bir Amerikan filmi olarak lanse edilebilir. Dakikalar ilerledikçe, aksiyon severlerin rahatlıkla beğeneceğini düşündüğüm hareketli ortam kendisini gösterir. Şans verebilirsiniz.

IMDb: 5,4

Blackhat (Hacker) Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Chris Hemsworth – Nick Hathaway
  • Leehom Wang – Chen Dawai
  • Tang Wei – Chen Lien
  • Viola Davis – Carol Barrett
  • Holt McCallany – Mark Jessup
  • John Ortiz – Henry Pollack
  • Andy On – Alex Trang

Blackhat Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Hacker yazı sonu. Diğer içerikler için takipte kalın…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: