Skip to content

Blackpink: Light Up the Sky Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Blackpink: Light Up the Sky Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Blackpink: Light Up the Sky belgesel konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

blackpink belgesel konusu yorumu ve incelemesi

Son zamanların en dikkat çekici müzik gruplarından biri olan Blackpink’in belgeseli bugün (14 Ekim 2020) itibariyle izleyenlerle buluştu. 2016 yılında kurulmasıyla birlikte birçok başarı elde eden Blackpink grubunun macerası Güney Kore’den bütün dünyaya yayılmış oldu. Günden güne artan hayran kitlesiyle yeni şarkıcılara umut aşılayan grup, BTS’den sonra en çok dinlenen K-Pop grupları arasında yerini aldı. Güney Kore’nin öncülüğünde dünyaya yayılan K-Pop türü müzikler, birçok insanın hayalini süslemeye devam edecek gibi gözüküyor.

Biyografi Tarzında Çekilen Başka Bir Belgesele Göz Atın: Make Us Dream

Son yıllardaki K-Pop türü müziklerin ilerlemesinde büyük pay sahibi olan Blackpink, bu belgesel ile popülerliğini daha da arttıracağını söylemek yanlış olmayacaktır. Yola çıktıkları 2016 yılından beri kazandıkları birçok ödülün haricinde katıldıkları festivaller ile de adından söz ettiren grup, uzun yıllar boyunca hafızalardan silinmeyecek gibi gözüküyor.

Blackpink Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bu belgesel ile birlikte, grubun bu aşamaya gelmesindeki zorlu fakat başarılarla dolu mücadelesine şahit oluyorsunuz. Jisoo, Rose, Jennie ve Lisa isimli dört genç kız tarafından 2016 yılında oluşturulan grup, bugünlere kadar gelmelerindeki başarının sırrını açıklamakla kalmayıp genç nesillere de umut aşılıyor. İşe başladıkları ilk günden itibaren grubun karşısına çıkan zorlukları ayrı ayrı inceleyen belgesel; röportajlar ve değişik türdeki kayıtlar yardımıyla başarılı bir şekilde ilerliyor. Caroline Suh yönetmenliğinde çekilen yapım sayesinde perde arkasında yaşanan duyulmamış gelişmeler izleyenlere aktarılmış oluyor.

Netfix’in belgesel türündeki yapımlara ne kadar önem verdiğini bir kez daha anlamış olduk. Popülerliği artan veya hikâyesi tozlu sayfalarda kalan konuları gündeme getirmekten hiç geri kalmayan platform, başarısını da bu şekilde kanıtlamış oluyor. Grubu sevenlerin hayranlıkla izleyeceğini düşündüğüm bir belgesel olduğunu söylemek istiyorum. Grupla ilgili bugüne kadar hiçbir bilgiye sahip olmayanların dahi merakla izleyeceğini belirtebilirim. Keyifli dakikalar…

Blackpink: Light Up the Sky belgesel fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ABD Kadın Jimnastik takımında yaşanan taciz skandalının anlatıldığı belgesele göz atın: Athlete A

Blackpink: Light Up the Sky Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: