Skip to content

Blood & Water Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Blood & Water Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Blood & Water dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Blood & Water Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in gençlik dramaları son yılların en can alıcı en dikkat çeken ürünleri arasında gösterilmektedir. Elite, Outer Banks, Riverdale gibi peşi sıra yayınlanan sükseli ve aynı zamanda da yüksek bütçeli içerikler bu dikkat çekici çıkışın en belirleyici örnekleridir. Dışarıdan bakıldığında bir grup gencin hayat problemleri, aşk sorunsalları, ailevi ilişkileri gibi belli başlı temalar ele alınsa da bu temaları inşa etmek pek de kolay bir girişim değildir. Çünkü Blood & Water gibi diziler, az önce bahsini geçirmiş olduğum -üstelik- ergence hissi veren dizilerin epey başarılı olduğunu kanıtlamaktadır.

Sözün özü odur ki… Blood & Water, Netflix kataloğunda yer alan en basit, en vasat hissi veren gençlik dramalardan birisidir. Ne Elite ile var olan dinamizme Ne de Riverdale, Outer Banks ile var olan çılgınlığa, drama, hüzne sahiptir. Kendi öncüsü olarak aile ilişkilerini seçse de merkezine aldığı gençlik teması ile eğlence kelimesinin yanından geçemediği gibi mutluluk veren, keyiflendiren veya tam anlamıyla drama boğan sekanslara da bürünmemiştir. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Güney Afrika’nın en derinliklerinde Puleng isimli genç kız, yıllar evvel ortadan kaybolan Phume ismindeki kız kardeşinin acısını taşıyor. Yıllarca başta ailesi olmak üzere pek çok yetkili tarafından geniş bir araştırma yapılsa da Phume’den ne bir haber geliyor ne de belirli bir kanıt bulunuyor. Aile tamamen vazgeçmiş gibi görünse de bugünlerde doğum günü olan Phume için bir organizasyon düzenleniyor.

Blood & Water Dizi Konusu

İşin aile tarafını geride bırakıp Puleng merkezli devam edecek olursak… Puleng, her bir aile bireyi gibi ortadan kayboluş hikayesini sindiremeyen kişiler arasında belirmektedir. Kendisi de geniş çaplı araştırmalar yapsa da herhangi bir sonuca varamaz. Genç kız bir yandan kardeşi için can atarken bir yandan da anne ve babasının kavgalı günlerini sayar. Tam anlamıyla çalkantılı bir hayata sürüklenirken yakın arkadaşı Zama’nın parti fikriyle hayat bulmaya çalışır. Partideki bireylerden hiçbirini tanımayan Puleng, tanıştığı genç bir oğlanla aşk filizlerini ortaya serer. Ancak hikâyenin ana teması olan kayıp kız kardeş olayı da yine parti vasıtasıyla cereyan eder. Çünkü doğum günü partisine gittiği Fikile isimli genç kız, ablasıyla aynı günde doğmuştur. Ve görünüşe göre ikili birbirine epey benzemektedir.

Diğer genlik temalı dizilere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uzun lafı kısası Blood & Water, Puleng’in yıllar evvel kaybolan kız kardeşini arama mücadelesini konu etmektedir. Şans eseri karşısına çıkan Fikile isimli genç kızın, kendi kardeşi olup olmadığını araştırmaya devam ederken de Netflix kataloğunda yer edinen diğer dizilerle benzer kurgular çizer. Partide tanıştığı delikanlı ile aşk kapılarını aramakla uğraşır. Zama ile dedikodu, arkadaşlık, ergenlik problemleri; aile bireyleri ile de psikolojik kışkırtmalar, kavgalar, boşanmalar öncülünü kullanır. Nihayetinde de vasat altı bir izlenime bırakarak izleyenleri uğurlar… Sonuç olarak: 5/10. (2. sezon yakında)

IMDb: 6,4 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6 bölümlük dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Ama Qamata – Puleng Khumalo
  • Khosi Ngema – Fikile Bhele
  • Gail Mabalane – Thandeka Khumalo
  • Thabang Molaba – Karabo Molapo ‘KB’
  • Dillon Windvogel – Wade Daniels
  • Arno Greeff – Chris Ackerman
  • Ryle De Morny – Chad Morgan

Blood & Water Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: