Skip to content

Blow the Man Down Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Blow the Man Down Film Konusu ve Yorumu yazımızda; Blow the Man Down film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Blow the Man Down Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Blow the Man Down, yakın tarihte annelerini kaybeden iki kız kardeşin dramatik hikayesine odaklanıyor. Priscilla ve Mary Beth uzun yıllar babasız büyümenin yetimliği üzerine annelerini de kaybediyor ve kendilerini tam anlamıyla boşlukta buluyorlar. “Nasıl yaşayacağız? Nasıl idare edeceğiz?” şeklindeki sorulardan sonra evin borç parayla alındığını öğreniyorlar.

Priscilla evin yeni annesi modeli çizerken, Mary Beth ise küçük yaşının verdiği enerjiyle dolu olan yaramaz bir kız imajı sergiliyor. Ki bu yaramazlık ölçüsü, annesinin cenazesinden sonra gittiği barda bir adamla tanışıp evine gitme boyutuna kadar uzanıyor.

İlginizi Çekebilir: Ölümden Sonra Yaşam Var Mı?

Eğlencenin dibine vurdukları sırada birtakım olaylar gelişiyor. Bindikleri arabanın torpido gözündeki silah, bagajdaki kan ve saç birikintileri Mary Beth’i oldukça telaşa sürüklüyor. Seri katil imajı çizen adamdan kaçarak kurtulsa da yakalanıyor. Tam da o sırada adamın kafasına zıpkın geçiriyor.

Kanlar içinde apar topar gittiği evde Priscilla olayı çözmeyi çalışırken, kardeşi olayı anlatıyor. Cesetten kurtulmaları gerektiğini bilen ablası yardımına koşuyor ve ölü bedeni parçalayarak mini buzdolabına koyuyorlar…

Filmin güncel IMDb puanına buradan göz atabilirsiniz.

Blow the Man Down Film İncelemesi

Film konusunu bu kadar açıklamayı genelde pek tercih etmem fakat senaryoda vurgulanmak istenen kriterin ölü bedenden kurtulma olmadığını belirtme gereği duyuyorum. İki zıt karaktere sahip kardeşin çeşitli zorluklara rağmen hayata devam etme çabaları ilgimi çeken hususların başında gelirken; yaşadıkları küçük kasabanın “küçük ve sempatik” tarzı yerleşim yerlerinden olmadığını görmemiz de epey çelişki dolu bir sahne oluşturuyor. Arkası kesilmeyen gizli kapaklı işlerin bir bir gün yüzüne çıkmasıyla birlikte kasabanın gerçek yaşamdan uzak olduğu ortaya çıkıyor ve polislerin de işin içinde olduğu bir fuhuş organizasyonu faaliyet gösteriyor.

Şarkısı ve hikayesiyle keyif aldığım filmler arasına ismini yazdırmayı başaran Blow the Man Down, Fargo’ya benzer tadıyla izlenilmeyi hak ediyor. Bridget Savage Cole ve Danielle Krudy önderliğinde yazılıp yönetilen 2019 yapımı filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler şöyle:

  • Sophie Lowe – Priscilla Connolly
  • Morgan Saylor – Mary Beth Connolly
  • June Squibb – Susie
  • Ebon Moss-Bachrach – Gorski
  • Margo Martindale – Enid
  • Meredith Holzman – Dee

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Başrolünde güçlü kadınların yer aldığı içeriklere göz atmak için tıklayınız.

Blow the Man Down Film Konusu, incelemesi ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: