Skip to content

Blue Jay Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Blue Jay Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Blue Jay film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Blue Jay Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Blue Jay filmini tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biri aşk temasının olmasıydı. Cinayet ve suç temalarından o kadar çok bunalmıştım ki, normalde çok fazla tercih etmediğim bir konuyu, aşkı seçmek istedim. Ve hiç de pişman olmadım.

Blue Jay üzerindeki diğer bir önemli etken ise filmin süresi oldu. 1 saat 25 dakikadan oluşan filmde; anlatılmak istenen konuyu, bu süreç içerisinde nasıl yansıtacaklarını düşündüm. Film ritmini bulmaya başlayınca, bu soruma da başarıyla karşılık verdi.

Diğer aşk temalı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Film; lise yıllarında uzun bir dönem aşk yaşayıp, daha sonra ayrılan Amanda ve Jim çiftinin hikayesini konu ediyor. Ayrılmalarının üstünden uzun bir süre geçtikten sonra şans eseri karşılaşan ikili, gündelik yaşamlarını arkada bırakıp bütün bir günü birlikte geçiriyorlar. Bu sayede geçmişte yaşamış oldukları iyi veya kötü bütün anıları tekrar canlandırarak, eski yaşamlarını çok özlediklerini fark ediyorlar. Birbirinden kaliteli iki oyuncuyla birlikte, oldukça saf ve bir o kadar da dram dolu bir yapıma imza atan film yönetmeni (Alexandre Lehmann); büyük bir takdiri hak ediyor.

Blue Jay Film Konusu ve Yorumu

İlk karşılaştıkları anda hayatlarını ballandıra ballandıra anlatan Amanda ve Jim, konuşmalar ilerledikçe hayatlarının yeteri kadar kötü olduğunu anlıyorlar. Vakit geçirdikçe içlerindeki çocuğu dışarı çıkaran çift, gerçek mutluluğun ne olduğunu hatırlamış oluyorlar. Tabii ki de her dakikaları şen şakrak geçmiyor. Böylelikle de filmin gerçek doğallığı gün yüzüne çıkmış oluyor.

Yönetmenin ve senaryonun bizlere aktarmayı çalıştığı duyguları başarılı bir şekilde aktarmasındaki diğer bir önemli detay, filmin siyah-beyaz oluşundan kaynaklanmaktadır. İliklerinize kadar hissetmenizi sağlayan konusunun yanı sıra, görüntü zenginliği de böylelikle sağlanmış olur. Aşk ve dram temalarının artık hemen hemen her yapımda görsek de, sade ve gerçekçi oluşu ile Blue Jay’i diğerlerinden ayırmamız gerekiyor.

Herkesin kesinlikle izlemesini önersem de, birçok kişiye hitap etmeyeceğini belirtmeliyim. Gerçekçi konuşmak gerekirse; bu filmle beraber kapanmış defterler gün yüzüne çıkabileceğini hatırlatmak fayda var. Yine aynı şekilde yoğun aşk ve dram teması sizi üzebilir. Film süresi kısa olmasına rağmen yavaş ilerliyor oluşu sizleri sıkabilir. Bu yüzden filmi izlemeye başlamadan önce fragmana göz gezdirmelisiniz. İyi seyirler…

IMDb: 7,3

Blue Jay Oyuncuları

  • Mark Duplass: Jim
  • Sarah Paulson: Amanda

Blue Jay Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler ve keyifli dakikalar. Diğer içeriklerden anında haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkürler…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: