Skip to content

Böyle Kaldık Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Böyle Kaldık Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Böyle Kaldık film konusu, yorumu, incelemesi, Huit Rue de l’Humanite eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Böyle Kaldık Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Ben ölmek istemiyorum. Merak etme tatlım, virüsü o kadar büyütme. Hayır, virüs nezleyle başlayıp insanları öldürebiliyor. Şeklindeki tanıtım fragmanıyla Böyle Kaldık’ın konu edindiği hikâyenin ne olduğunu tahmin etmek güç değil. 2 yıllık süre zarfımızı özetleyen Böyle Kaldık, pandemi döneminde Fransa’da evde sıkışıp kalan bir apartmanın gündelik ruh hallerini mercek altına almaktadır. Hemen hemen herkesin yakından yaşadığı pandemik olaylardan ilham alırken izleyenlere de hem acı hem de komedi tufanına katılmak düşecektir. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

COVID-19’un pek çok yönüyle hayatımıza musallat olduğu, sekteye uğrattığı görülmektedir. İş hayatından gündelik hayata, maddi yönden psikolojik travmalara kadar baştan sona yıkıcı formuyla ayakta durmaktadır. Haliyle sinema ve dizi dünyasının, insanlık tarihinde vurgun niteliği taşıyan bu dönemi de kendi tarafına çekeceği kaçınılmaz bir gerçektir.

Böyle Kaldık Film Yorumu

Yönetmen Dany Boon’un 20 Ekim 2021 itibariyle Netflix’te paylaştığı Böyle Kaldık, işte de tam bahsini geçirmiş olduğumuz dönemlere ışık tutan içerikler arasına ismini yazdırmaktadır. Yıkıcı, sarsıcı konsepti aynı binadan yaşayan bina sakinlerinin içine bırakarak anlık gelişmelerle komedi ve dramın iç içe geldiği bir bütünlük oluşturmaktadır. Temelinde COVID-19’un kırıntıları yer alsa da yıllardır bir arada yaşayan ancak henüz tanışmayan komşuların duygusal geçişlerine, maddi ve manevi sıkıntılarına ilham olmaktadır.

Sinemaların hizmet veren çok başarılı bir diğer film: Son Düello

Hikâye akışı ise Paris’in eşsiz sokaklarından imgelerle başlamaktadır. Gündüzün iş koşuşturması, gecenin eğlence dinamizm ile birleştiğinde, Paris’i izlenir kılan eşsiz görüntüler bizlerle buluşur. Ancak ne olduğu belirsiz bir virüs sayesinde, birkaç gün içinde bütün Paris evlere kapanacaktır. Ve bugünlerde bütün sokaklar sessiz, bütün sokaklar tatlı hayvanların yuvası haline gelmiştir. Herkes evinde olayın şokunu yaşarken 7 farklı aileyi temsil eden bireyler, Netflix’in ön kapağında yer alacaktır.

Kimisi geçim derdi yaşarken kimisi de hamiledir. Kimisi çocuklarını tek başına büyüten yalnız bir ebeveyne ayna tutarken kimisi de muzdarip şarkıcıdır. Ve pandemi sayesinde hayatları şimdilik yerle bir olacak. Böylece de yıllardır yaşamamış oldukları duyguları yaşamaya başlayacaklardır. Maske krizi, aşı krizi ise işin psikolojik boyutu olacaktır. Sonuç olarak: 6,5/10.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Stuck Together Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Dany Boon, Tom Leeb
  • Liliane Rovère, Nawell Madani
  • Yvan Attal
  • Laurence Arné
  • François Damiens
  • Alison Wheeler
  • Elie Semoun

Böyle Kaldık Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: